Dodano dnia 05.06.2019, 15:45
Ubezpieczenie niestandardowe – co i przed czym można ubezpieczyć
Osoby, które nigdy się nie ubezpieczały, myślą niekiedy, że polisa to uniwersalny dokument, który niewiele może mieć wspólnego z ich indywidualną sytuacją. Tymczasem jest odwrotnie. Nietypowe ubezpieczenia pozwalają zabezpieczyć siebie i swoje mienie na wypadek najdziwniejszych zdarzeń.

Zanim podpiszesz polisę, zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Może się okazać, że firma ubezpieczeniowa ma ofertę, która idealnie pasuje do twojego trybu życia czy zainteresowań. Co innego przyda się osobie, która większość dnia spędza za kółkiem, a co innego rolnikowi. Przeczytaj, jakie są nietypowe ubezpieczenia i co można umieścić w polisie: https://kioskpolis.pl/co-mozna-umiescic-w-polisie-najdziwniejsze-ubezpieczenia/

Zdziwić może, jak wiele zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego. Przykładowo w Generali po wykupie polisy samochodowej będziesz bezpieczny również w trakcie tankowania, a inne firmy nie mają takiego zapisu w umowach. Tymczasem niestandardowe ubezpieczenie Benefia zabezpiecza kierowcę nie tylko – jak wszyscy – podczas jazdy, ale też przy wysiadaniu i wsiadaniu do samochodu.

Nietypowe ubezpieczenia gwiazd

Najdziwniejsze polisy sławnych i bogatych są głośno komentowane w mediach. Wiemy, że nogi ubezpieczyła Heidi Klum i Ronaldo, a uśmiech – Julia Roberts. Podobną polisę powinien podpisać chirurg, który boi się, że utrata władzy w rękach skaże go na bezrobocie. Jeśli wykonujesz dochodowy zawód na wysokim poziomie, zapytaj w ubezpieczalni, czy oferuje takie nietypowe polisy.

Dla rolników najważniejsze są zwierzęta. Stąd ubezpieczenia, które pozwalają objąć polisą krowę czy świnię. Mieszkańcy większych miast już od jakiegoś czasu mogą wpisywać do polisy zwierzęta domowe. Czasem oferta obejmuje też zajęcie się psem czy kotem na wypadek, gdyby osoba poszkodowana trafiła do szpitala lub utknęła za granicą.

Ubezpieczenie mienia od nietypowych wypadków

Suknia ślubna może kosztować dziesiątki tysięcy złotych. Nic dziwnego, że niektóre panny młode ją ubezpieczają. Dzięki temu, jeśli zniszczy się w praniu lub zostanie uszkodzona w przechowalni, środki zostaną zwrócone na konto. Niektórzy ubezpieczają też bilety. Przykładowo takie na koncert artysty, który zdarza się raz na kilka lat. Ubezpieczyć można sam przedmiot, ale też starać się o zwrot środków, gdyby nie udało się pójść na koncert. O ile meloman zachoruje w tym samym czasie, w którym odbywa się impreza, ubezpieczyciel może mu zwrócić wydane pieniądze.

Od niedawna można ubezpieczyć się od terroryzmu. Firmy oferują to nietypowe ubezpieczenie zakładom i spółkom, które nie chcą ryzykować w wypadku, gdyby w budynku wydarzył się atak. Mogą wtedy dostać nie tylko zwrot pieniędzy za zniszczone mienie, ale też ubiegać się o wypłatę ekwiwalentu zysków utraconych przez sabotaż lub wybuch bomby. Kilku ubezpieczycieli wypłaci odszkodowanie z polisy podróżnej, jeśli do aktu terroryzmu doszło w kraju, w którym wcześniej to nie zdarzało się zbyt często. Nie można więc na takiej polisie pojechać do Pakistanu czy Syrii i liczyć na pomoc w razie kłopotów, ale już przy wyprawie do Grecji lub Finlandii będzie przysługiwało niewielkie odszkodowanie, które pokryje do pewnej kwoty koszt pobytu w szpitalu i transport do Polski.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image