Dodano dnia 09.09.2017, 13:22
Uchroń się przed poważnymi chorobami i ciesz się pięknym uśmiechem
Każdy z nas marzy o posiadaniu zdrowych zębów i aktorskiego uśmiechu. Niestety nie brakuje osób lekceważących właściwą pielęgnację zębów, dziąseł i języka, co odbija się niekorzystnie na ich kondycji i wyglądzie. Zaniedbywanie zębów to prosta droga do powstania próchnicy, przebarwień, stanów zapalnych, nieprzyjemnego zapachu z ust oraz nawet do utraty uzębienia. To jednak nie koniec. Powikłania mogą objąć nie tylko jamę ustną, ale także serce, stawy, nerki i mózg. Warto więc postawić na profilaktykę, co pozwoli uniknąć drogiego i bolesnego leczenia poważniejszych problemów. Dzięki nowoczesnej stomatologii estetycznej możliwe jest błyskawiczne wybielenie zębów, zniwelowanie przerw między zębami, ukrycie wypełnień czy chociażby cementowanie licówek. Tak więc na przywrócenie zdrowego wyglądu swoim zębom mogą liczyć nawet osoby z mocno zniszczonym uzębieniem.

Dlaczego dbanie o zęby jest tak ważne?

Zęby nie służą nam jedynie do rozdrabniania pokarmu. Są też naszą wizytówką, a ich wygląd ma istotny wpływ na naszą prezencję. Nieestetycznie wyglądający uśmiech jest w stanie zeszpecić nawet najpiękniejszą twarz, co niestety przekłada się na obniżenie poczucia własnej wartości i podcięcie nam skrzydeł, czyli obniżenie pewności siebie. Zęby mają mnóstwo małych zakamarków, które są idealnym miejscem na rozmnażanie się baterii. Podobnie jest z miejscami pod plombami i dziąsłami. Jeśli nie dbamy właściwie o higienę jamy ustnej, to bakterie zaczynają przedostawać się w głąb organizmu, siejąc spustoszenie w sercu, nerkach czy nawet w stawach. To właśnie problemy z uzębieniem mogą stać się przyczyną wielu poważnych chorób. Nie należy więc tego bagatelizować. Białe i zdrowe zęby to domena nie tylko celebrytów.

Kieszonki w dziąsłach, mosty, chropowatości, koronki, płytka nazębna, kamień czy nieszczelna plomba – są to idealne schowki dla bakterii, które przyczyniają się do powstania stanu zapalnego, a co za tym idzie, do całej kaskady problemów. Okazuje się, że nawet nieprawidłowe wypełnienie kanału, niedoleczone zmiany ropne, nie do końca usunięty korzeń mogą przyczynić się do poważnych kłopotów z uzębieniem. Dlatego też najlepiej jest zdecydować się na skorzystanie z usług wysokojakościowych klinik stomatologicznych. Wówczas oddajemy się w ręce profesjonalistów, którzy przywrócą nam zdrowy i piękny uśmiech, bez nieprzyjemnych w skutkach powikłań. Pamiętajmy o tym, że stałe zęby nie odrastają i chociaż są dostępne implanty dentystyczne, to dzięki dbaniu o swoje naturalne uzębienie, można zachować je do później starości.

Stomatologia kosmetyczna a biżuteria nazębna

Warto wiedzieć, że stomatologia estetyczna nie zajmuje się jedynie wybielaniem zębów cementowaniem licówek, piaskowaniem z polerowaniem czy skalingiem. Jeśli chcemy podkreślić naturalne piękno swoich zębów i przyciągać spojrzenia, to warto zapoznać się z najnowszymi trendami w stomatologii estetycznej. Moda na biżuterię nazębną trwa w najlepsze. Marzą Ci się na zębach niewielkiej wielkości kryształy w dowolnym kolorze i kształcie? Obecnie można przykleić sobie kamienie szlachetne na szkliwo zębów, co jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne, odwracalne i oryginalne. Taką biżuterię można w każdej chwili zdjąć i założyć ponownie. Noszenie jej nie wiąże się z dyskomfortem ani też z bólem. Nie musimy obawiać się również uszkodzeniem zębów czy dziąseł. Cały zabieg trwa zaledwie kilka minut i przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego dentystę, przy użyciu bezpiecznych sprzętów i preparatów.

Artykuł poleca klinika ortodontyczna z Poznania Candeo.pl