Dodano dnia 06.06.2018, 15:25
Ultrasonograf poznaj lepiej to wyjątkowe urządzenia!
Aparaty USG to urządzenia dzięki którym za pośrednictwem ultradźwięków następuje badanie tkanek. Wykorzystywane jest zarówno w medycynie, jak również w weterynarii. Dowiedz się więcej!

Ultrasonograf – czym właściwie jest?
Historia ultrasonografu zaczęła się od wykrywania wad w metalach przez niemieckich oraz rosyjskich inżynierów. Jego zastosowanie w medycynie rozpoczęło się po Drugiej Wojnie Światowej, a bezpośrednio do szpitali trafiły w połowie lat 60. W jakich przypadkach był wykorzystywany ultrasonograf? Przede wszystkim do badań kamieni w nerkach oraz pęcherzyku żółciowym, guzów (min. guzów sutków), ale również badania ultrasonograficzne wykorzystywano w położnictwie. Wraz z rozwojem ultrasonografii zaczęto wykorzystywać przy badaniu zastawek serca efekta Dopplera.Aparaty USG – jak działają?
Ultrasonograf, a raczej aparat ultrasonograficzny składa się z dwóch elementów – odbiornika fali ultradźwiękowych i emitera (który „wypuszcza” fale dźwiękowe). Jak to dokładnie działa? Aparat USG (emiter) wypuszcza falę (częstotliwość jest określona) do badanego miejsca, fala rozchodzi się i wraca do odbiornika fali ultradźwiękowych. Częstotliwości mają zakres 2-50 MHz. Badanie z wykorzystanie powyższej technologii (sprzęt USG) można podzielić na różnego rodzaje m.in.:
- USG ginekologiczne
- USG serca (tzw. echo serca)
- USG węzłów chłonnych
- USG stawu skokowego
- USG Dopplera (czyli badanie dopplerowskie)
Aparaty USG to jedno z najważniejszych sprzętów wykorzystywanych we współczesnej medycynie.
Więcej informacji na temat ultrasonografii oraz ultrasonografów (m.in. rekondycjonowane aparaty usg) znajdziesz na stronie producenta Philips Healthcare - philips.pl/healthcare


Czym jest rekondycjonowane usg?
To sprzęt USG, który po dokładnym sprawdzeniu, modernizacji oraz szczegółowym testom jakości ponownie wprowadzany jest do użytku. Dodatkowym plusem jest dedykowana obsługa serwisowa przez cały okres eksploatacji sprzętu (rekondycjonowane usg). To doskonałe rozwiązanie, które wpisuje się w aktualnie panujące trendy – polegające na naprawianiu i modernizacji, zamiast wyrzucaniu sprzęty. Każdy sprzęt ( rekondycjonowane usg) przechodzi szereg procesów sprawdzających dzięki którym zapewnia najwyższą jakość oraz najwyższy poziom usług. Aparaty USG które przeszły proces rekondycjonowania to nie tylko pewność precyzyjnej diagnozy, ale również przyczynie się do dbałości o środowisko.

Artykuł Partnera