Dodano dnia 06.06.2018, 15:30
W jaki sposób czyścić dywany i wykładziny? Najlepsze metody (powiatsuski24.pl)
W tym artykule przedstawimy Wam najlepsze sposoby ułatwiające pranie wykładzin i pranie dywanów. Czyszczenie wykładzin może stać się dużo łatwiejsze dzięki zastosowaniu sprzętów domowego użytku takich jak odkurzacz wodny. Odkurzacze z filtrem wodnym czyszczą dywany i wykładziny w mgnieniu oka, stają się przydatne zwłaszcza gdy mamy w domu małe dzieci i ulubione zwierzęta domowe. Czy odkurzacz wodny to dobry wybór? Podpowiadamy.

Pranie dywanów, pranie wykładzin

Dywan pełni nie tylko funkcję ozdobną, chroni podłogę przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Jako ważny wystrój wnętrza powinien być czysty i zadbany by cieszył oko i nie był powodem do wstydu przed odwiedzającymi nas gośćmi.

Czyszczenie wykładzin i dywanów za pomocą specjalnej szczotki przeznaczonej do tego celu jest pierwszym i najważniejszym sposobem czyszczenia i dbania o dywan lub wykładzinę. Aby zachować go w idealnym stanie przez długie lata należy pamiętać o regularnym praniu.

Pranie dywanów, pranie wykładzin i czyszczenie wykładzin oraz dywanów można przeprowadzać samodzielnie lub zlecać odpowiednim wykwalifikowanym firmom. Jeśli jesteście zainteresowani drugą wygodniejszą opcją przedstawiamy cennik dla każdego z polskich miast w linku poniżej: https://kb.pl/porady/cennik-prania-dywanow-i-wykladzin-w-roznych-miastach-w-polsce/

Generalne i dokładne czyszczenie dywanu zaleca się przeprowadzać regularnie co dwanaście miesięcy. Jeśli jest on w jasnych kolorach i często bawi się na nim Twoje dziecko, pranie dywanu zalecane jest od dwóch do czterech razy w roku.

Aby samodzielnie wyczyścić dywan, możesz użyć drogeryjnych preparatów przeznaczonych do czyszczenia dywanów i wykładzin lub postawić na naturalność i ekologię. Jeśli lubisz bezpieczne i ekologiczne rozwiązania Twoim sprzymierzeńcem w walce z zabrudzeniem dywanów stanie się zwykły ocet obecny w każdej kuchni.

Odkurzacze z filtrem wodnym. Czy odkurzacz wodny do czyszczenia dywanów to dobry wybór?

Odkurzacz wodny, czyli odkurzacz z filtrem wodnym to odkurzacz, który nie posiada tak zwanego worka. Pojemnik w tego typu odkurzaczu napełniany jest wodą. Woda pełni tutaj rolę filtra. To właśnie do wody wpadają kurz, wszelkie zanieczyszczenia i okruchy z dywanu. Oprócz wody pełniącej rolę filtra odkurzacz taki jest wyposażony także w inne filtry, na przykład nawilżające powietrze i usuwające z niego wszelkie zanieczyszczenia.

Powietrze wydmuchiwane przez taki odkurzacz jest pozbawione drażniącego zapachu kurzu, co z pewnością przypadnie do gustu alergikom. Odkurzacze wodne posiadają wiele funkcji można dzięki nim odkurzać na sucho, na mokro, mają funkcję prania dywanów i wykładzin a także zbierania rozlanych płynów, ma to szczególne znaczenie w przypadku rodziców. Większość modeli odkurzaczy wodnych nawilża dodatkowo powietrze sprzyjając powstawaniu korzystnego mikroklimatu w pomieszczeniach, w których są używane. Jeśli zastanawiasz się nad tym jaki odkurzacz wybrać zainspiruj się tutaj: https://aniaradzi.pl/porady/odkurzacz-wodny-ktory-odkurzacz-pioracy-z-filtrem-wodnym-wybrac/