Dodano dnia 09.09.2017, 13:20
W jaki sposób określić termin spłaty pożyczki?
W dzisiejszych czasach zaciągnięcie pożyczki jest banalnie proste. Aby tego dokonać należy w pierwszej kolejności wybrać ofertę, złożyć wniosek online, a w przeciągu kilkunastu minut pieniądze wpłyną na wskazane konto bankowe. Jednak na etapie uzupełniania wniosku należy określić termin jej spłaty. W jaki sposób określić, ile będziemy potrzebować, aby o czasie oddać całe zobowiązanie? Chcesz zaciągnąć pożyczkę i już nawet wybrałeś firmę pożyczkową oraz kwotę, jaką potrzebujesz? Jedyną kwestią, nad którą się zastanawiasz to termin spłaty?

Określ możliwości finansowe


Aby mieć pewność, że będziesz w stanie zwrócić pożyczone pieniądze o czasie, należy odwołać się do stanu budżetu. Podlicz swoje dochody oraz oceń realnie swoje wydatki. Znając aktualny stan swojej sytuacji finansowej, możesz rozpocząć poszukiwania obszarów budżetu, w których jesteś w stanie zaoszczędzić.

Zacznij od wyselekcjonowania grupy wydatków, które bez większych konsekwencji możesz przesunąć na późniejszy termin lub znacząco zmniejszyć. Określ również, ile pieniędzy będziesz w stanie odłożyć i sprawdź, czy ta kwota wystarczy na pokrycie zobowiązania pożyczkowego.


W końcu nie ma się, co oszukiwać – ciężko jest jednorazowo odłożyć pieniądze na spłatę pożyczki na 1000 zł, czy nawet 300 zł. W tym momencie duże znaczenie ma cierpliwość, konsekwencja oraz samokontrola. Zaoszczędź środki na robieniu zakupów, w takim razie nie kupuj nadprogramowych produktów i zawsze trzymaj się listy zakupów. Odkładaj małe kwoty, aby mieć uzbieraną należną sumę dla pożyczkodawcy.


Mądre pożyczanie pozwoli Ci szybko powrócić do finansowej równowagi sprzed zaciągnięcia pożyczki. Wtedy to będziesz mógł zacząć oszczędzać, by w przyszłości nie dopuścić do podobnej sytuacji.


Podczas wyboru firmy pożyczkowej pomocne staje się skorzystanie z darmowych narzędzi udostępnionych w Internecie, m.in.: na stronie chwilowkiok.pl gdzie porównasz najnowsze chwilówki online. To tam znajduje się ranking pożyczkodawców, którzy zostali zestawieni ze sobą pod katem takich cech, jak: czas potrzebny na uzyskanie decyzji pożyczkowej, okres kredytowania oraz wysokość pożyczki. Dodatkowo pozyskasz informacje dotyczące braku lub obecności pierwszej darmowej pożyczki dla nowych klientów. Jeżeli chcesz podjąć mądrą decyzję odnośnie firmy pożyczkowej, to ranking pożyczek Ci w tym pomoże.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image