Dodano dnia 17.10.2019, 11:55
Wadowice – co warto zwiedzić?
Położona w południowej części Polski, w Małopolsce, miejscowość Wadowice kojarzona jest głównie z postacią Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II. Co warto zobaczyć podczas odwiedzin w Wadowicach? Zapraszamy do sprawdzenia!

Miejscowość Wadowice co roku odwiedzana jest przez tysiące turystów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów. To przede wszystkim popularny kierunek pielgrzymek, ale odwiedzana jest ona również przez osoby, które chcą zapoznać się z jej ciekawą architekturą czy też wybrać się na wycieczkę w góry Beskidu Małego. Co zatem warto zobaczyć w Wadowicach? Gdzie można tam przenocować, gdy będziemy chcieli zatrzymać się na dłużej?

Nie wiesz gdzie zatrzymać się w Wadowicach? Sprawdź tu: https://www.radoczapark.pl/

Wadowice – zabytki i inne atrakcje turystyczne:

  • - Bazylika Mniejsza Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – kościół parafialny znajdujący się w centrum miasta, przed bazyliką znajduje się pomnik Jana Pawła II

  • - Plac Jana Pawła II z klasycystycznymi domami pochodzącymi z XIX wieku

  • - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II – muzeum poświęcone w całości osobie Jana Pawła II, mieści się w jego domu rodzinnym

  • - Klasztor Ojców Karmelitów Bosych i Sanktuarium św. Józefa Na Górce wzniesiony pod koniec XIX wieku

  • - klasycystyczny dwór Mikołaj – pochodzący także z XIX wieku


Osoby odwiedzające Wadowice mogą również zdecydować się na zwiedzenie innych ciekawych atrakcji turystycznych w okolicy. Niedaleko znajduje się Andrychów, możemy odwiedzić popularny park Energylandia w Zatorze czy też udać się na wycieczkę do Beskidu Małego, na przykład na szczyt Leskowiec.

Wadowice – hotele i inne oferty noclegów w mieście i okolicach

Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa „Wadowice hotele”, aby przekonać się, że w miejscowości oraz w jej okolicy możemy również znaleźć wiele atrakcyjnych ofert noclegowych. Działające w mieście Wadowice hotele to obiekty zapewniające wysoki komfort wypoczynku w korzystnych cenach. Do dyspozycji mamy również hotele Spa, które oferują dostęp do szerokiej gamy zabiegów spa. Sprawdź już teraz hotele w Wadowicach i wybierz najlepszy obiekt noclegowy on-line!


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image