Dodano dnia 06.07.2019, 07:17
Wampirzy lifting – osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej
Zabieg na bazie osocza bogatopłytkowego to naturalna, skuteczna i bezpieczna metoda odmłodzenia skóry. Na czym polega ten wampirzy lifting?

Chcesz nadać swojej skórze młody wygląd? Zależy Ci na uzyskaniu długotrwałych efektów? Chcesz uniknąć stosowania preparatów bazujących na botoksie czy kwasie hialuronowym? W takim przypadku wampirzy lifting, który wykorzystuje osocze bogatopłytkowe, może być strzałem w dziesiątkę!

 • - Czym jest osocze bogatopłytkowe?
 • - Jak działa osocze bogatopłytkowe?
 • - Zastosowanie osocza bogatopłytkowego
 • - Wampirzy lifting – na czym polega zabieg?
 • - Przeciwwskazania do wampirzego liftingu
 • - Gdzie można skorzystać z zabiegu?Czym jest osocze bogatopłytkowe?


Osocze bogatopłytkowe to nazwa preparatu wytwarzanego z krwi (krwiopochodnego), w którym znajduje się duża ilość płytek krwi. Preparat ten jest wytwarzany z krwi obwodowej pobranej od dawcy i przeznaczony jest do wykorzystania przez niego.


Na osocze bogatopłytkowe stosuje się także skrótowe określenie PRP od angielskiego platelet-rich plasma,


Zawartość osocza bogatopłytkowego to nie tylko płytki krwi. Preparat ten zawiera także szereg innych składników, w tym czynników wzrostu, które wpływają na naturalną regenerację skóry od wewnątrz, gdy zostanie ono podane śródskórnie przez iniekcje cienkimi igłami.


Dzisiaj osocze bogatopłytkowe najczęściej stosowane jest w zabiegach medycyny estetycznej jako wampirzy lifting, ale posiada ono znacznie szersze możliwości.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?


Osocze bogatopłytkowe, które produkowane jest z krwi pobieranej od pacjenta, posiada naturalne działanie regeneracyjne i rewitalizujące.


Celem osocza jest wsparcie procesów podziałów komórkowych komórek macierzystych skóry. Komórki macierzyste to komórki niewyspecjalizowane, które mogą przybrać różne postaci.


Dochodzi wtedy do tak zwanej Autologicznej Odnowy Komórkowej – regeneracja komórek skóry następuje naturalne poprzez wykorzystanie własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych dawcy.


W wyniku zastosowania osocza bogatopłytkowego dochodzi do regeneracji skóry, w tym między innymi do produkcji nowego kolagenu oraz elastyny przez fibroblasty, które stanowią wewnętrzne „rusztowanie skóry” i odpowiadają za jej młody wygląd. Także dochodzi do tworzenia nowych naczyń krwionośnych, czyli tak zwanej angiogenezy.


Po terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego skóra jest bardziej jędrna, elastyczna, także lepiej ukrwiona. W rezultacie możliwa jest pełna rewitalizacja skóry, zmniejszenie widoczności zmarszczek, poprawa elastyczności oraz jędrności skóry, a tym samym nadanie jej młodszego wyglądu – także długofalowo, jako profilaktyka anti-aging, czyli przeciwstarzeniowa.


Warto przy tym wskazać, że osocze bogatopłytkowe, a także prowadzony na jego podstawie wampirzy lifting to bezpieczeństwo. Jako że preparat produkowany jest z własnej krwi pacjenta, jest on 100% biozgodny z jego organizmem, dlatego też ryzyko niepowodzenia zabiegu oraz pojawienia się poważnych skutków ubocznych jest wyeliminowane. Zabieg ten może być stosowany także w przypadku osób, które mają uczulenie na innego rodzaju preparaty stosowane podczas zabiegów medycyny estetycznej.


Te wszystkie zalety spowodowały, że aktualnie osocze bogatopłytkowe jest tak popularne!


Zastosowanie osocza bogatopłytkowego


Najczęściej osocze bogatopłytkowe wykorzystuje medycyna estetyczna, aby prowadzić tak zwany wampirzy lifting. Zabieg ten ma na celu kompleksową rewitalizację skóry, w tym skóry twarzy, ciała oraz skóry głowy.


Poprzez wykorzystanie naturalnych mechanizmów regeneracji komórek może być prowadzony w przypadku różnych problemów skórnych, a także profilaktycznie.


Wskazania do wykonania wampirzego liftingu:

 • - skóra dojrzała, zmęczona, zszarzała, wymagająca regeneracji
 • - widoczne zmarszczki i bruzdy na skórze
 • - utrata jędrności i elastyczności skóry
 • - trudno gojące się rany na skórze
 • - blizny, w tym blizny potrądzikowe, pozabiegowe
 • - przebarwienia na skórze
 • - nadmierne wypadanie włosów
 • - leczenie nadpotliwości


Wobec tego wampirzy lifting doskonale nadaje się dla osób, które chciałyby na dłużej zatrzymać młodość swojej skóry i przywrócić ją wtedy, gdy zaczyna ona zanikać wskutek naturalnych procesów starzeniowych.


Poza medycyną estetyczną osocze bogatopłytkowe ma szereg innych zastosowań:

 • - urazy mięśni, stawów, więzadeł oraz ścięgien
 • - choroby stawów, w tym choroba zwyrodnieniowa stawów
 • - zapalenia kości
 • - złamania, brak prawidłowego zrostu przy złamaniach
 • - przyspieszenie procesów gojenia tkanek, w tym owrzodzeńWampirzy lifting – na czym polega zabieg?


Zabieg taki jak wampirzy lifting składa się z kilku etapów, które rozpoczynają się od pobrania od pacjenta jego własnej krwi.


Krew pobierana jest żyły pacjenta, który musi być wtedy na czczo. Następnie w specjalnym urządzeniu nazywanym separatorem umieszcza się pobraną próbkę w celu oddzielenia osocza. Kolejnym krokiem jest dodanie do niego specjalnego odczynnika zagęszczającego. Taki preparat jest gotowy do wykorzystania podczas zabiegu.


Osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane we wcześniej wybrane partie twarzy, ciała albo w skórę głowy. Zastrzyki wykonuje się z wykorzystaniem cienkich igieł, dlatego też nie jest konieczne stosowanie znieczulenia, chociaż można zastosować je na życzenie klientki. Wykorzystuje się wtedy specjalne maści znieczulające.


Wampirzy lifting wykonuje lekarz medycyny estetycznej, dlatego też pacjent nie musi obawiać się o bezpieczeństwo zabiegu. W połączeniu z pełną biozgodnością preparatów to naturalny i przy tym wysoce skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry!


Wstrzykniecie osocza bogatopłytkowego trwa najczęściej od około 5 do 10 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, ale zmiany te zanikają po kilku godzinach.


Wampirzy lifting daje pierwsze efekty już po około 14 dniach od wykonania zabiegu. Efekty utrzymują się długofalowo, ponieważ powstałe wtedy nowe komórki skóry, w tym włókna kolagenowe oraz naczynia krwionośne pozostają w skórze i wspierają jej rewitalizację.


Przeciwwskazania do wampirzego liftingu:

 • - ciąża oraz karmienie piersią
 • - choroby nowotworowe
 • - stany zapalne i infekcje skóry w miejscu zabiegu
 • - zaburzenia krzepliwości krwi
 • - stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • - zaburzenia w pracy wątrobyGdzie można skorzystać z zabiegu?


Osocze bogatopłytkowe, na podstawie którego wykonuje się wampirzy lifting, to zabieg, który cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet oraz mężczyzn.


W Małopolsce usługi tego rodzaju oferuje Klinika Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Cliniqmed z Krakowa, która specjalizuje się w zabiegach medycyny estetycznej oraz kosmetologii, a także prowadzi wybrane zabiegi medyczne.


Wampirzy lifting oferowany przez klinikę Cliniqmed
to profesjonalny zabieg prowadzony pod okiem wykwalifikowanych lekarzy, którzy wiedzą, jak kompleksowo zadbać o swoich pacjentów.


Podsumowując, wampirzy lifting, którego podstawą jest osocze bogatopłytkowe, to skuteczny, a przy tym bezpieczny sposób na poprawę kondycji skóry twarzy, ciała, a także głowy. Warto go przetestować!

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image