Dodano dnia 29.11.2017, 16:21
Większe zakupy przed długim weekendem? Sprawdź, jak możesz zaoszczędzić
Długi weekend to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych świeckich tradycji w Polsce. Liczne święte państwowe czy religijne, zdarzające się często w środku tygodnia lub w bliskim sąsiedztwie piątku czy poniedziałku, skłaniają do wydłużenia sobie czasu wolnego, który większość osób spędza na niedalekich podróżach lub słodkim nieróbstwie. Długi weekend to także okazja do biesiadowania – nie bez powodu sklepy w dniu poprzedzającym tego typu święta pękają w szwach od przewijających się przez nie tłumów klientów. Przed długim weekendem mamy również skłonność do tego, by kupować znacznie więcej niż zazwyczaj. Jak w takiej sytuacji nie spowodować spustoszenia na swoim koncie?

Szukaj promocji

Jeżeli planujemy większą imprezę, warto zaplanować sobie zakupy odpowiednio wcześniej, ponieważ dzięki temu będziemy nie tylko kupować bardziej racjonalnie, nie ulegając „przedweekendowej” gorączce, ale również unikniemy tłumów i kilometrowych kolejek w supermarketach. Oprócz tego można zrobić research na temat aktualnych promocji oferowanych przez poszczególne markety (wiele osób korzysta np. z gazetek zawierających ofertę promocyjną) i udać się tam, gdzie możemy kupić dobrej jakości produkty taniej.

Łatwiejsze oszczędzanie ze smartfonem

Pomocne w wyszukiwaniu promocji i oszczędzaniu mogą być aplikacje na smartfony. Poszczególne sieci handlowe w ostatnich latach coraz chętniej projektują aplikacje, które mogą stanowić coś w rodzaju karty stałego klienta lub innego programu lojalnościowego. Zakładając konto w tego typu aplikacji, otrzymujemy dostęp do rabatów niedostępnych w inny sposób. Jedną z aplikacji, która z pewnością przyda się nam podczas zakupów przed weekendem, jest Drinco. Jak to działa i co możemy zyskać?


Aplikacja nie tylko dla imprezowiczów

Jak sama nazwa wskazuje, Drinco jest dedykowane napojom. Aplikację możemy pobrać za darmo na http://drinco.pl/, posługując się Google Play (w przypadku Androida) lub App Store (w przypadku iPhone’a). Po zarejestrowaniu się i przejściu weryfikacji (aplikacja jest skierowana do użytkowników pełnoletnich) możemy skorzystać z kuponów rabatowych na wybrane napoje alkoholowe. Otrzymujemy również informację, w jakich sklepach w najbliższej okolicy możemy zrealizować dany kupon – dla ułatwienia sklepy są zaznaczone również na mapce dostępnej z poziomu aplikacji. Podczas zakupów skanujemy telefonem kod, dzięki któremu płacimy za dany produkt mniej niż wynosi cena półkowa. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane nie tylko studentom czy młodym osobom, które często dysponują ograniczonym budżetem, ale również tym osobom, które po prostu chcą od czasu do czasu napić się wysokiej jakości trunku – skoro można na tym zaoszczędzić, to dlaczego by nie skorzystać?

Artykuł Partnera