Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 23.05.2021, 18:39
Wszywka Alkoholowa – skuteczny sposób na alkoholizm
Wszywka alkoholowa jest skutecznym zabiegiem implantowania tabletek o nazwie Esperal, który jest środkiem antyalkoholowym. Jego działanie w połączeniu z alkoholem daje Pacjentowi liczne nieprzyjemne objawy świadczące o silnym zatruciu alkoholowym. Tym samym leczenie awersyjne, do którego zalicza się Esperal przynosi Pacjentom wiele korzyści ze względu na świadomość konsekwencji spożywania napojów procentowych.

Kto powinien podjąć się leczenia uzależnień alkoholowych?

Polacy w ciągu roku spożywają więcej alkoholu, niż pozostali mieszkańcy Europy. Jest to spowodowane społecznym przyzwoleniem, tradycją i kulturą. Poza tym alkohol postrzegany jest jako środek pozwalający na zapomnienie o swoich problemach. Jednocześnie może pomóc w osiągnięciu sukcesu, np. poprzez dodanie odwagi. Powodów nadmiernego picia jest wiele, jednak wciąż temat alkoholizmu jest wstydliwy i bagatelizowany społecznie.

Alkoholizm – problem wielu Polaków

Oficjalne dane zaprezentowane przez Ministerstwo Zdrowia podają, że w Polsce żyje około 700 tysięcy alkoholików. Walka z alkoholem jest trudna, świadczy o dużym zdeterminowaniu i odwadze. Aby wyzwolić się z choroby alkoholowej gabinet w Łodzi http://esperallodz.pl/ oferuje zabieg chirurgicznego zaszycia alkoholowego.

Na czym polega zabieg wszywki alkoholowej z tabletkami Esperal?

Wszywka alkoholowa jest finalnym efektem chirurgicznego zabiegu implantacji leku o nazwie Esperal, którego substancją czynną jest Disulfiram. Wszywka umieszczana jest podskórnie. W naszym gabinecie szczególnie dbamy o bezpieczeństwo i profesjonalizm naszych usług, dlatego dbamy aby wszelkie zabiegi wykonywane były przez wykwalifikowanego chirurga. Całość procedury medycznej, wliczając w to przygotowanie do zabiegu, zaszycie oraz założenie opatrunku trwa około 30 minut.

Gwarantujemy, że poprawnie wykonany zabieg jest całkowicie bezbolesny, a także nie powoduje uczucia dyskomfortu.

Czas gojenia się rany zazwyczaj maksymalnie osiąga 14 dni od zabiegu. Po całkowitym wygojeniu pozostaje prawie niewidoczna blizna. Jednorazowe zaszycie alkoholowe aktywuje substancję czynną od 8 do 12 miesięcy. W tym czasie spożycie nawet minimalnej dawki alkoholu może doprowadzić do silnego zatrucia alkoholowego. W razie potrzeby można zabieg powtórzyć.

Wszywka alkoholowa - terapia awersyjna

Terapia awersyjna, do której zalicza się zaszycie alkoholowe z zastosowaniem Disulfiramu jest to kuracja z zastosowaniem leku, który wywołuje u danej osoby wstręt i awersję do konsumowania substancji alkoholowych. Dzieje się tak ze względu na spowolniony metabolizm alkoholu w organizmie zaszytej osoby. W momencie kiedy Pajent złamie zasady abstynencji zaczyna odczuwać nieprzyjemne konsekwencje swoich czynów, które w założeniu terapii powinny wywołać wewnętrzną barierę przed kolejnym spożyciem – dana osoba zaczyna kojarzyć alkohol z bólem i innymi skutkami ubocznymi, takimi jak mdłości, drgawki, ból i zawroty głowy, wymioty, kołatanie serca, niepokój, lęk, zaburzenia sercowo-krążeniowe.

Zalety zaszycia alkoholowego

Należy mieć świadomość, że wszywka alkoholowa na co dzień jest obojętna dla organizmu. Swoje skutki uboczne aktywuje jedynie w przypadku połączenia Disulfiramu z etanolem. Tym samym lek Esperal od lat z powodzeniem jest stosowany w walce z alkoholizmem. Do zalet wszywki można zaliczyć działanie polepszające funkcjonowanie fizyczne, jak i psychiczne organizmu. Już po krótkiej chwili od implantacji Esperal uwalnia swoją substancję czynną do krwioobiegu pacjenta. Działa on więc natychmiastowo, błyskawicznie zmieniając metabolizm alkoholu, co przyczynia się do zwiększania szans na zerwanie z alkoholizmem.

Działanie wszywki alkoholowej jest kompleksowe. Za pomocą wywoływania skutków psychosomatycznych, Esperal zniechęca daną osobę do utrzymywania swojego nałogu. W ten sposób leczona jest sfera psychiczna (wywoływanie negatywnych skojarzeń z alkoholem), a także fizyczna (brak alkoholu w ciele oznacza zdrowszy organizm). Dodatkowo utrzymywana abstynencja daje możliwość refleksji nad swoimi słabościami, a także umożliwia podjęcie dalszych kroków, takich jak psychoterapia, czy też udział w spotkaniach grup Anonimowych Alkoholików.

Zaszycie alkoholowe to podjęcie realnych kroków w stronę trzeźwości

Poddanie się chirurgicznej implantacji wszywki alkoholowej przez osobę uzależnioną od tego rodzaju używki stanowi swoisty symbol, znak chęci wyjścia z nałogu. Jest to istotne nie tylko dla samego pacjenta, ale i jego otoczenia – rodziny, przyjaciół, pracodawcy. Często dzięki wszywce dana osoba otrzymuje drugą szansę. Jeżeli tym razem jej nie zmarnuje, ma możliwość rozpoczęcia nowego życia poprzez rozpoczęcie walki z chorobą.

Ile kosztuje wszywka alkoholowa w Łodzi?

Finalna cena zabiegu zaszycia alkoholowego w naszym gabinecie w Łodzi waha się od 480zł do 500zł. Ostateczny koszt uzależniony jest od wybranych przez Pacjenta dodatkowych czynników poprawiających jego komfort w trakcie, jak i po zabiegu – zalicza się do tego rodzaj zastosowanych szwów do zaszycia rany, odbyte wizyty kontrolne, czy też podanie antybiotyków po zabiegu. Kolejnym czynnikiem warunkującym wysokość ceny jest przepisana dawka zaszywanego leku – dawka, czyli ilość podawanych tabletek określana jest przez lekarza na konsultacji z Pacjentem, dobierana indywidualnie pod Pacjenta.

Przeciwwskazania do zaszycia się

Mimo iż na co dzień Esperal jest obojętny dla pacjenta, wykazuje on swoją aktywność w połączeniu z alkoholem. Z tego powodu przeciwwskazania do podjęcia tej formy leczenia farmakologicznego są następujące:

  • Brak wyrażonej zgody na piśmie przez Pacjenta odnośnie przeprowadzenia zabiegu,
  • Choroba niedokrwienna serca,
  • Brak zachowanej abstynencji przed zabiegiem przez minimum 48 godzin,
  • Zawał mięśnia sercowego,
  • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Esperal,
  • Niewydolność krążeniowo-sercowa,
  • Ciąża lub karmienie piersią,
  • Niewydolność oddechowa,
  • Niedoczynność tarczycy,
  • Nadciśnienie,
  • Choroby nerek,
  • Choroby wątroby,
  • Epilepsja,
  • Zaburzenia natury psychicznej,
  • Cukrzyca,
  • Zapalenie wielonerwowe lub nerwu wzrokowego.

Należy pamiętać, że w naszym gabinecie w trosce o ogólne dobro Pacjenta, decyzję o zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu wszycia Esperalu zawsze podejmuje lekarz chirurgii na podstawie analizy danych z przeprowadzonych badań diagnostycznych i wywiadu medycznego.

Czy wszywka rzeczywiście leczy alkoholizm?

Esperal (Disulfiram), a także ogólne założenia terapii awersyjnej posiadają liczne grono zarówno zwolenników, jak i przeciwników. W środowisku leczniczo-terapeutycznym wiele mówi się o pozytywnych skutkach tej metody, jak i narosło wiele kontrowersji. Przede wszystkim głównym celem jest wywołanie wstrętu do alkoholu i blokady psychicznej. Z tego powodu wszywka nie leczy alkoholizmu, a więc przyczyn pojawienia się uzależnienia, a jedynie wspiera cały proces odwykowy. Tym samym Esperal pomaga przy nabywaniu nowych nawyków, uczy trzeźwości, zastępuje pozytywne skojarzenia z alkoholem przez te negatywne. Jest więc czynnikiem budującym motywację oraz wspierającym silną wolę Pacjenta.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image