Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 20.03.2023, 19:04
Wtyczki do sklepów internetowych - jak zacząć?
Osoby, które chcą stworzyć swój sklep internetowy, muszą wybrać konkretny system zarządzania treścią. Wśród wielu propozycji najczęściej biznes jest opierany na WordPressie. W internecie jednak nie brakuje sklepów internetowych. Taka sytuacja wymaga od nowych przedsiębiorców kreatywności, aby wyróżnić swój biznes spośród konkurencji. Można tego dokonać, dbając o pełną funkcjonalność sklepu za pomocą wtyczek. Jak rozpocząć przygodę ze wtyczkami?

Czym są wtyczki?

Wtyczki przyjmują formę małych aplikacji. Ich zadaniem jest rozszerzenie funkcji WordPressa. Niektóre wtyczki mogą również tworzyć zupełnie nowe funkcjonalności. Chociaż najczęściej wtyczki są kojarzone z WordPressem, to tak naprawdę wyróżniają się uniwersalnością, dzięki temu, że są tworzone w języku PHP. W praktyce można ich używać w technologiach, takich jak JavaScript czy CSS.

Wtyczki do WordPressa – gdzie ich szukać?

Z pewnością zastanawiasz się, dlatego warto instalować wtyczki? Dzięki nim można stworzyć funkcjonalny sklep internetowy. Jeśli chcesz wprowadzić płatności internetowe, wystarczy zaimplementować odpowiednią wtyczkę i aktywować transakcje online.

Zestaw wtyczek możesz pobrać ze strony Bluemedia.pl. Znajdziesz tam najpopularniejsze wtyczki tj. Woocommerce, PrestaShop czy Sylius.

Jak wybrać odpowiednie wtyczki do swojego sklepu internetowego?

W pierwszej kolejności dobór odpowiednich wtyczek należy uwzględnić w biznesplanie sklepu internetowego. Warto zastanowić się, jakie udogodnienia ma oferować sklep swoim klientom. Z pewnością przyda się wtyczka pozwalająca na płatności online.

Treści w sklepie powinny być również dobrze wypozycjonowane, aby domenę było można łatwo wyszukać. Dlatego warto zainstalować wtyczkę do optymalizacji strony pod kątem SEO.

Strona, która ma być źródłem dochodu, powinna gwarantować bezpieczeństwo. Należy zatem wybierać tylko te wtyczki, które oferują dobrą jakość kodu. W trakcie weryfikowania wtyczek dobrze jest się kierować ogólną oceną, liczbą pobrań i historią aktualizacji.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image