Dodano dnia 05.08.2019, 13:18
Wybielanie zębów u stomatologa – postaw na najlepsze efekty!
Chcesz cieszyć się olśniewająco białym uśmiechem? Odwiedź gabinet stomatologiczny i skorzystaj z nowoczesnych metod wybielania zębów!

Nie każda osoba może poszczycić się naturalnie białymi zębami. Na szczęście, można temu zaradzić. Skuteczne wybielanie zębów odbywające się w gabinecie stomatologicznym będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Jeżeli także chcesz zachwycać swoim uśmiechem, sprawdź nasz poradnik!

Poruszyliśmy w nim następujące tematy:

 • - Wybielanie zębów – na czym to polega?
 • - Kiedy warto zdecydować się na zabieg wybielania zębów?
 • - Domowe czy gabinetowe wybielanie zębów?
 • - Metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym
 • - Ile kosztuje wybielanie zębów?
 • - Gdzie bezpiecznie i skutecznie wybielić zęby?Wybielanie zębów – na czym to polega?


Dzisiaj na wybielanie zębów decyduje się coraz więcej osób. Białe zęby stały się nie tylko synonimem estetyki, ale również zdrowia jamy ustnej.


Osoby, które naturalnie nie posiadają białych zębów, na przykład mają one odcień żółtawy czy brązowawy, często decydują się na profesjonalne wybielanie, które pozwala im na uzyskanie bardzo dobrych efektów już w trakcie jednego zabiegu tego typu.


Wybielenie zębów to procedura, której głównym celem jest zlikwidowanie przebarwień zębów. Dzięki niej można nadać zębom odcień nawet o kilka tonów bielszy, niemniej jednak efekty takiego zabiegu zależne są od szeregu czynników.


W większości wypadków jednak efekt wybielania naprawdę jest zauważalny, a bielsze zęby to nie tyko piękniejszy wygląd, ale też większa pewność siebie i lepsze samopoczucie!


Uwaga! Nie wybielimy tych elementów zębów, które są plombami. Wybielanie zębów będzie działało jedynie na te zęby, które są naturalne.


Kiedy warto zdecydować się na zabieg wybielania zębów?


Na zabieg wybielania zębów decyduje się aktualnie wiele osób – nie tylko tych, które posiadają mocno przebarwione łuki zębowe, ale także te, u których zęby mają dość jasny odcień.


Do przebarwień na zębach, które stanowią główne wskazanie do wykonania zabiegu wybielania, może dojść między innymi na skutek:

 • - picia dużej ilości kawy, herbaty, czerwonego wina, coli
 • - palenia papierosów
 • - stosowania niektórych antybiotyków, głównie z grupy tetracyklinU niektórych osób odcień zębów warunkowany jest również genetycznie, dlatego też mogą mieć one zęby o odcieniu żółtawym albo brązowawym naturalnie. W takim przypadku także można wykonać zabieg wybielania zębów z bardzo dobrym skutkiem.Domowe czy gabinetowe wybielanie zębów?


Obecnie wybielanie zębów można wykonać zarówno we własnym zakresie, jak również można odwiedzić w tym celu gabinet stomatologiczny, który zaoferuje nam także specjalne metody wybielania.


Domowe wybielanie zębów jest wygodniejsze i tańsze niż to gabinetowe, niemniej jednak bardzo często nie daje aż tak dobrego efektu.Metody domowego wybielania zębów:

 • - pasty wybielające – w drogeriach można znaleźć pełną gamę past dających efekt wybielania dzięki zawartości większej ilości składników ściernych
 • - płyny do wybielania zębów – specjalne płyny z pędzelkami do nakładania na zęby
 • - paski do wybielania zębów – paski nasączone specyfikami wybielającymi naklejane na luki zębowe
 • - nakładki do wybielania zębów – systemy nakładkowe polegające na wykonaniu dopasowanej nakładki i umieszczaniu w niej substancji wybielającejGdy chcemy zdecydować się na domowe wybielanie zębów, w takim przypadku powinniśmy postępować dokładnie według dołączonej instrukcji.


Chociaż specyfiki do domowego wybielania zębów często nie zawierają wysokich stężeń substancji wybielających, to jednak również mogą doprowadzić do skutków ubocznych, na przykład do nadwrażliwości zębów.


Alternatywna propozycja dla domowych metod to profesjonalne wybielanie zębów odbywające się w gabinecie stomatologicznym. Aktualnie praktycznie w każdym prywatnym gabinecie dentysta może zaoferować nam tego rodzaju zabieg. Jakie metody stosuje się wtedy najczęściej?Metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym


Jeśli chcemy zdecydować się na skuteczne wybielanie zębów, warto odwiedzić dobry gabinet stomatologiczny, w którym będzie można skorzystać zabiegu prowadzonego przez specjalistę. Estetyką uśmiechu zajmuje się stomatologia estetyczna.


W gabinetach stosuje się najczęściej dwie metody, a mianowicie wybielanie nakładkowe albo wybielanie specjalną lampą. Dodatkowo, gabinety stomatologiczne oferują swoim pacjentom usługę polegającą na wybielaniu zębów martwych.


Wybielanie nakładkowe


Wybielanie nakładkowe to metoda podobna do domowej, z tym że nakładka przygotowywana jest profesjonalnie na podstawie wycisków, a także stosuje się wtedy silniejsze substancje do wybielania zębów.


Podczas wizyty w gabinecie dentysta przygotowuje dla pacjenta wyciski, a także przekazuje mu preparat do wybielania. Następnie pacjent wykonuje wybielanie w domu, aplikując substancję do nakładek i nosząc ją przez wskazany czas. Cały proces wybielania zębów wynosi od około 10 do 14 dni.


Metoda ta jest wysoce skuteczna, a przy tym przystępna cenowo. Dzięki temu, że nakładki są indywidualnie dopasowane, efekt wybielania jest tak dobry!Wybielanie lampą


Druga metoda oferowana przez gabinety stomatologiczne to wybielanie specjalną lampą, która określana jest jako Beyond. Jest to lampa emitująca zimnie niebieskie światło, które naświetla zęby pokryte specjalną substancją wybielającą. Zabieg pozwala na uzyskanie efektu wybielania na poziomie od 5 od 14 odcieni zgodnie ze skalą VITA!


Wybielanie zębów metodą Beyond trwa zaledwie około 30 minut, dlatego też krótki czas zabiegu jest jego zdecydowaną zaletą.
Wystarczy tylko jedna wizyta w gabinecie, aby osiągnąć bardzo dobry efekt białych, estetycznych zębów.


Warto przy tym wskazać, że wybielanie zębów z użyciem tej metody jest bardzo bezpieczne i rzadko wywołuje skutki uboczne. Głównym z nich jest delikatna nadwrażliwość dziąseł.Wybielanie zębów martwych


Zęby martwe, w których dochodzi do uszkodzenia miazgi zębowej, zmieniają swój kolor z naturalnie jasnego na ciemny, szary lub niemalże czarny. Efekt tego typu może pojawić się również w przypadku zębów leczonych kanałowo.


W takim przypadku gabinet stomatologiczny może zaoferować swoim pacjentom wybielanie zębów martwych. To usługa, która polega na miejscowym podaniu środka wybielającego do korony zęba.


Ile kosztuje wybielanie zębów?


Cena za wybielanie zębów zależna jest od szeregu różnych czynników, dlatego też musimy liczyć się z kosztem od kilku do nawet około 1 000 złotych.


Najmniej zapłacimy za domowe metody wybielania zębów. Pasta wybielająca to wydatek nawet paru złotych. Systemy nakładkowe, paski czy płyny do domowego wybielania to koszt od około 30 do 150 złotych.


Więcej zapłacimy za zabieg wybielania zębów wykonany w gabinecie stomatologicznym. Tutaj ceny wynoszą od około 500 złotych za wybielanie nakładkowe do nawet około 1 000 złotych za wybielanie zębów lampą Beyond.


Chociaż wybielanie zębów w gabinecie jest droższe niż w domu, to jednak warto wskazać, że zabieg ten pozwala na uzyskanie znacznie lepszego efektu. Dodatkowo, pacjent cały czas znajduje się pod opieką specjalistów, którzy mogą zapewnić mu profesjonalną i kompleksową opiekę.


Ceny mogą różnić się w zależności od gabinetu. Wiele z nich prezentuje cenniki na swoich stronach internetowych.


Gdzie bezpiecznie i skutecznie wybielić zęby?


Dzisiaj stomatologia estetyczna dostępna jest w praktycznie każdym gabinecie stomatologicznym w Polsce. Wobec tego wybielanie zębów także możemy wykonać w wielu różnych punktach w kraju.


W Małopolsce usługi tego rodzaju oferuje swoim pacjentom Klinika Dentystyczna Studio Stomatologii Estetycznej SE+ z Krakowa, której specjalnością są usługi stomatologii estetycznej w tym wybielanie zębów. Studio posiada w swojej ofercie także szereg innych usług stomatologicznych, które pozwalają na cieszenie się pięknymi i zdrowymi zębami na lata.


Podsumowując, jeśli chodzi o skuteczne wybielanie zębów, najlepszym wyborem będzie profesjonalnie przeprowadzony zabieg w gabinecie stomatologicznym. Efekt wybielania można zauważyć już po jednej wizycie!

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image