Dodano dnia 07.06.2019, 14:22
Wybierasz się na zakupy? Tym powinieneś się sugerować, wybierając sklep!
Zakupy spożywcze i przemysłowe to spore obciążenie domowego budżetu. Dlatego warto podejść do nich z rozsądkiem i zastanowić się, gdzie najlepiej kupić artykuły, których na co dzień potrzebujemy. Podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę.

Zakupowa strategia

Wybierając się na zakupy analizujemy, w którym miejscu wydamy jak najmniej pieniędzy. Jednak atrakcyjna cena to nie jedyne kryterium. Liczą się też jakość produktów, ich różnorodność czy dostęp do nietypowych rzeczy pochodzących z różnych zakątków świata. Ponadto często szukamy miejsca, gdzie będziemy mogli zaopatrzyć się w produkty luksusowe, dobre wina, owoce morza, a do tego skorzystać z różnych usług jak kolektura Lotto czy punkt odbioru paczek.

Istotna jest dla nas także oszczędność czasu. Wpływa na nią brak kolejek przy kasach – nikt nie chce w stresie i nerwach tracić kilkunastu minut. Ważny jest też układ półek, swobodne przejście i intuicyjne ułożenie produktów w sklepie. Niewątpliwie zaletą jest też możliwość wyrobienia karty klienta, która uprawnia do zniżek i uczestnictwa w programach lojalnościowych. Warto jest też zwrócić uwagę na to, czy sklep proponuje korzystanie z aplikacji na telefon. Dzięki niej jesteśmy nie tylko na bieżąco z ofertą wybranego punktu handlowego, lecz także otrzymujemy dostęp do wielu produktów w okazyjnych cenach, co przekłada się na oszczędności.

Przy wyborze sklepu, zwracamy też uwagę na jego odległość od naszego domu i trasę, którą musimy pokonać. A także, czy na miejscu jest dobrze zorganizowany i duży parking. Jeśli poruszamy się komunikacją miejską, dobrze jest, jeśli obok sklepu znajduje się przystanek autobusowy. Jeśli jednak musimy wybrać się do supermarketu, który jest znacznie oddalony od naszego miejsca zamieszkania, zastanówmy się czy konkurencyjne ceny zrekompensują nam koszty dojazdu. Jeśli jesteśmy zabiegani, dobrym rozwiązaniem jest wybranie się do pobliskiego osiedlowego sklepu, który znajduje się kilka minut spacerem od naszego domu.

A po zakupach odbieramy paczkę…Podczas robienia zakupów możemy przy okazji załatwić inne sprawy. Jedną z dodatkowych oferowanych przez sklepy usług jest np. punkt odbioru paczek. Jest to praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza że coraz częściej robimy zakupy online. Punkt odbioru paczek, który znajduje się blisko naszego domu, to wygoda i oszczędność czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest możliwość odebrania, a także nadania paczki w sklepie. Zarówno nadanie paczki, jak i jej odbiór może odbywać się w wygodnych dla nas godzinach, uzależnionych od godzin otwarcia sklepu. Jednak zaletą jest to, że nie musimy czekać na kuriera, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze.Jak w praktyce wygląda odbieranie i nadanie paczki? Należy wybrać sklep, w którym chcemy odebrać przesyłkę. Odwiedzamy wybrany przez siebie punkt odbioru paczek, podajemy otrzymany wcześniej kod SMS i odbieramy swoją przesyłkę. Nadanie paczki jest równie proste. Wypełniamy i drukujemy ankietę, którą naklejamy na przesyłkę. Następnie nadajemy paczkę w sklepie i odbieramy potwierdzenie nadania. Gotowe!

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image