Dodano dnia 09.07.2019, 08:54
Wybór mieszkania to dopiero początek.
Kupno mieszkania to ogromne wyzwanie dla każdego inwestora. Nie tylko ze względu na ogromną wartość materialną danej inwestycji, lecz także z powodu towarzyszących zakupowi emocją, które mogą lepiej lub gorzej podpowiadać w trakcie wybór konkretnego lokalu. Na co zwrócić zatem uwagę, kupując nowe mieszkania?

Kwestia cenyKażdy, kto choć raz interesował się zakupem mieszkania wie, że nie jest to mała inwestycja i jak wiele wymaga środków finansowych. Mało kto jednak podczas realizowania takiej inwestycji zadaje sobie trud wykonania porównania, po pierwsze tego, co otrzymuje się za daną kwotę. Mieszkania od dewelopera za te same pieniądze mogą się miedzy sobą diametralnie różnić. Warto więc podczas procesu wybierania mieszkania sporządzić porównanie przynajmniej 4-5 ofert.
Drugą sprawą jest kwestia finansowania takiego zakupu. Choć dużą część mieszkań kupowana jest obecne za gotówkę, to mimo wszystko nadal ogromnym powodzeniem cieszą się kredyty bankowe na ten cel. Warto przed decyzją o sposobie finansowania zaczerpnąć nieco informacji od doradców finansowych, jak można skutecznie zminimalizować koszt takiego kredytu. Często dochodzi wręcz do sytuacji, gdy da się łatwo znaleźć znacznie tańsze finansowanie, niż z banku, z którego się na co dzień korzysta.
Lokalizacja mieszkaniaMożna powiedzieć, że nowe mieszkanie, to nowe życie. To jakie ono będzie, bardzo mocno zależy od tego, gdzie będzie się ono mieściło. Chodzi tu przede wszystkim o to, jak dobrze będzie skomunikowane, tzn. czy będzie do niego dobry dojazd samochodem, czy w pobliżu będą znajdowały się przystanki autobusowe itd.
Dużym wpływ na komfort życia codziennego ma także obecność w pobliżu sklepów, szkół, czy też przedszkoli. Warto jest wybierać takie mieszkania, które powyższe placówki będą miały np. po drodze do pracy, aby możliwe było poranne podrzucanie do nich dzieci.
Nie można także zapominać o przestrzeniach zielonych, które zawsze będą umilać wyjścia na spacery lub chociażby widok zza okna. Zobacz więcej na http://mieszkamwkrakowie.com.pl/tanie-mieszkanie-w-krakowie/Rozkład mieszkania


Nie mniej ważne od tego, jak zlokalizowane jest dane mieszkanie, jest sam jego układ wewnątrz budynku. Funkcjonalność mieszkania to jednak sprawa bardzo indywidualna, dlatego nie da się określić jej tak dobrze, jak lokalizacji budynku.
Dla jednego inwestora duże okna mogą być nie do przyjęcia, a dla kogoś innego mogą być głównym powodem wyboru danego miejsca. To samo z resztą dotyczy tego, jak rozmieszczone będą pomieszczenia. Czy będzie miał podział na wyraźne strefy, czy mieszkanie będzie w formie kwadratu itd.?
Warto przy tym pamiętać, że mieszkanie deweloperskie przed zakupem i jeszcze przed postawieniem budynku ma dużą szansę na wprowadzenie niewielkich przeróbek, jeśli tylko zgłosi się je deweloperowi zawczasu.Kwestie organizacyjne


Ostatnią sprawą, którą należy mieć na uwadze, kupując mieszkanie od dewelopera, jest pamiętanie o zasadach funkcjonowania wspólnoty mieszkaniowej i formie prawnej danej działki.
Warto mieć to na uwadze, ponieważ może się okazać, że po zakupie konieczne będzie ponoszenie corocznej opłat za grunt lub obowiązkowe będzie uczestniczenie w zebraniach wspólnoty.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image