Dodano dnia 17.06.2019, 09:54
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych
Nie każdemu uśmiecha się noszenie okularów. Może to wynikać z tego, że po prostu nie lubią mieć czegoś na takiego na swojej twarzy czy też po postu czują się z tym nieswojo i nie są w stanie przyzwyczaić się do noszenia okularów. Problemem może być także to, że nawet w najpiękniejszych oprawkach można wyglądać nie twarzowo. Na szczęście do dyspozycji jest więcej możliwości, a jedną z nich jest noszenie soczewek kontaktowych. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych okularów, po którą sięga coraz więcej osób. Do wyboru są różne rodzaje soczewek, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Wybór soczewek kontaktowych – miękkie czy też może twarde?

Osoby zmagające się z dolegliwościami okulistycznymi nie są skazane wyłącznie na noszenie tradycyjnych okularów. Są także szkła kontaktowe. Ściąga się je na noc, opłukując i umieszczając w specjalnym płynie. Występują one w wersji miękkiej i twardej. Wybór powinien być uzależniony od tego, z jakimi schorzeniami narządu wzroku się borykamy i w oparciu o konstatację z lekarzem okulistą. Jeśli ktoś zmaga się z zespołem suchego oka czy też cierpi na dolegliwość w postaci stożka rogówki lub też ma jakaś skomplikowaną wadę wzorku, to wówczas sięga się najczęściej po twarde szkła kontaktowe. Charakterystyczne dla twardych soczewek jest to, że bardzo dobre przepuszczają tlen i są znacznie bardziej trwałe niż te miękkie. Na rynku można dostać nawet soczewki, które pozwalają na dwuletnie użytkowanie. Oczywiście powinny one zostać dobrane indywidualnie w oparciu o wadę wzroku. Ich cena z całą pewnością nie jest niska. Znacznie popularniejsze są soczewki miękkie. Są one znacznie tańsze i posiadają elastyczną strukturę, ale są mniej trwałe i można używać ich przez mniej więcej miesiąc, chociaż są także dostępne modele wystarczające na trzymiesięczne użytkowanie.

Szukasz soczewek? Odwiedź sklep internetowy Optiva.pl

Soczewki kontaktowe miesięczne czy jednodniowe – na które się zdecydować?

Najczęściej wybieranymi soczewkami kontaktowymi są modele miesięczne, czternastodniowe i dzienne. W przypadku noszenia soczewek zamiennie z tradycyjnymi okularami warto wybrać te jednodniowe, które wieczorem lądują w koszu. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie do codziennego użytku wybór soczewek o dłuższym terminie przydatności.


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image