Dodano dnia 11.09.2018, 14:53
Wyjątkowe Dni Muzyki na Zamku 2018

Druga połowa września zapowiada się bardzo interesująco w zamkowym parku. Po raz pierwszy koncert w ramach Dni Muzyki na Zamku odbędzie się na terenie nowo wyremontowanego zespołu parkowo - zamkowego w Suchej Beskidzkiej. Na scenie 23 września zobaczymy samego Bogusławę Morkę, suszanom znanego ze styczniowych Koncertów Noworocznych.

W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości tematyka wrześniowego cyklu koncertów w Suchej Beskidzkiej jest w całości poświęcona polskim utworom patriotycznym, których treść i rodowód nawiązuje do wydarzeń z okresu walki o niepodległość Ojczyzny.

W niedzielne popołudnie 23 września o godz. 17:00, w malowniczej scenerii zespołu zamkowo-parkowego, odbędzie się koncert „W 100 minut przez stulecie – muzyka dla Niepodległej”. Na scenie plenerowej pojawią się gwiazdy polskiej sceny operowej i operetkowej: Bogusław Morka – tenor, Agnieszka Kozłowska – sopran, Artur Janda – baryton. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Alla Vienna. Repertuar koncertu stanowi wiązankę najpiękniejszych pieśni patriotycznych, sławiących wydarzenia związane z walką o niepodległość Polski, przeplecioną współczesnymi kompozycjami o tematyce patriotycznej.

Tydzień później, 30 września w Sali Rycerskiej zamku suskiego odbędzie się wyjątkowe widowisko muzyczno – multimedialne „Rozkwitały pąki białych róż...”, w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej, młodzieżowego Ogniska Muzycznego „Allegro”, Miejskiego Chóru „Jasień” oraz Zespołu Muzyki Dawnej, które stanowi swoiste połączenie wykonywanych na żywo utworów, tworzących kanon polskiej muzyki patriotycznej z prezentacją kontekstów regionalnych i udokumentowanych śladów działań na rzecz odzyskania niepodległości Polski w rejonie Suchej Beskidzkiej i okolic.Wydarzenia organizowane w ramach XXII Dni Muzyki na Zamku pod hasłem „Sucha Beskidzka 1918 – 2018: Drogi do wolności” zostały dofinansowane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka oraz ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.


Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image