Dodano dnia 09.02.2019, 08:57
Wyjątkowy pokaz jazdy figurowej na lodzie Kornelii Bulandy
Gorąco zapraszamy na łyżwiarski pokaz na lodzie, który na makowskim lodowisku zaprezentuje wyjątkowa łyżwiarka figurowa z Makowa Podhalańskiego czyli Kornelia Bulanda. To juz dzisiaj w sobotę 9 lutego o godz. 18:00. Wstęp wolny!
W ostatnich dniach Kornelia doskonale poradziła sobie podczas Południowych Eliminacji, podczas których wywalczyła szóste miejsce! Cały czas czekamy na ogłoszenie finalistów biorących udział w Finale Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Elblągu już marcu.


Kornelia Bulanda ma dopiero dziesięć lat, zaczęła od baletu w makowskim Domu Kultury, a od czterech lat trenuje łyżwiarstwo figurowe pod okiem byłej mistrzyni Polski! Pierwsze kroki stawiała w krakowskim klubie łyżwiarstwa figurowego "Walley", w którym to po dwóch latach rozpoczęła udział w pierwszych ogólnopolskich zawodach amatorskich. Startowała między innymi w: Krakowie, Katowicach, Warszawie, Dębicy i Krynicy Zdrój. Kolejnym etapem było spotkanie Pani Doroty Pieńkoś - byłej mistrzyni Polski w łyżwiarstwie figurowym, a obecnie trenerem w klubach: "Zwyrtany Nowy Targ-Czarny Dunajec" oraz KŁF Biellmann Krynica - Zdrój, gdzie Kornelia stała się zawodnikiem tych klubów. Pod czujnym okiem trenerki Doroty, Kornelia nabyła prawa licencjonowanego zawodnika Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. W ostatnich dniach brała udział w zawodach o VIII Puchar im.Krystyny Mydlarz w Oświęcimiu, gdzie rywalizowała w prestiżowych zawodach otwarcia sezonu 2018/2019 między innymi z Kadrą Narodową Łyżwiarstwa Figurowego!
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image