Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 22.06.2015, 21:16
Wypoczywamy na Mazurach
Każdy, kto pragnie prawdziwie wypocząć w otoczeniu wspaniałej przyrody, każdy kto pragnie odkryć miejsca i zabytki niezwykle cenne pod względem historycznym i kulturowym, o ogromnych walorach przyrodniczych, koniecznie powinien rozważyć taką propozycję jak wypoczynek na Mazurach.

Każdy, kto pragnie prawdziwie wypocząć w otoczeniu wspaniałej przyrody, każdy kto pragnie odkryć miejsca i zabytki niezwykle cenne pod względem historycznym i kulturowym, o ogromnych walorach przyrodniczych, koniecznie powinien rozważyć taką propozycję jak wypoczynek na Mazurach. Mazury bez wątpienia są powodem do dumy, bowiem są one absolutnie unikatowym regionem geograficzno-kulturowym. Położone są one w Polsce północno-wschodniej i obejmują obszary Pojezierza Iławskiego oraz Pojezierza Mazurskiego.

Mazury mają do zaoferowania tak wiele, iż na pewno trzeba spędzić tam sporo czasu, aby choć w części móc odkryć ich piękno i wyjątkowość. Warto też przed wyjazdem dokładnie zaplanować pobyt, aby móc aktywnie zwiedzać i poznać wszystko to, co oferuje dana okolica. Miłośnicy żeglarstwa śródlądowego i ogólnie wypoczynku na wodzie, na pewno zainteresują się okolicą takich miejscowości jak Giżycko, Mrągowo, Mikołajki, Pisz, Ryn, Węgorzewo. Właśnie tam bowiem znajdują się najbardziej znane i cenione pod względem turystycznym mazurskie jeziora.


I tak, Giżycko położone jest nad jeziorami Kisajno i Niegocin. Można podróżować między nimi poprzez Kanał Giżycki. Z Kisajna natomiast można płynąć przez Kanał Piękna Góra na Tajty. Mikołajki zlokalizowane są nad Jeziorem Mikołajskim, z którego można dostać się na Śniardwy lub na Bełdany i dalej na Jezioro Nidzkie. Natomiast z jeziora Tałty można dostać się na Jezioro Ryńskie i dopłynąć do miejscowości Ryn. Również Mrągowo otoczone jest licznymi jeziorami takimi jak najbardziej popularne wśród turystów jezioro Czos z promenadą i molo, plażą miejską, amfiteatrem. Inne jeziora otaczające miasto to Jezioro Juno, Jezioro Czarne, Piecuch, Średnie, Głębokie.


W omawianych okolicach można i warto zwiedzić również całe mnóstwo zabytków oraz ciekawych muzeów. Szczególnie warte zobaczenia są między innymi Twierdza Boyen oraz zabytkowy most obrotowy w Giżycku, Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach, Oddział Muzeum Warmii i Mazur oraz Wieża Bismarcka w Mrągowie, zamek pokrzyżacki w Rynie. W ryńskim zamku urządzony został 4-gwiazdkowy hotel na Mazurach - www.zamekryn.pl gdzie łączy się harmonijnie odrestaurowany XIV-wieczny zamek z nowatorskimi rozwiązaniami designerskimi. Zamek udostępniony jest dla zwiedzających z możliwością zwiedzania z przewodnikiem w soboty i niedziele.