Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 27.11.2023, 12:38
Wywóz śmieci wielkogabarytowych w Krakowie.
Śmieci wielkogabarytowe to odpady o dużych rozmiarach lub znacznej masie, które nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na śmieci. Ponadto w wielu samorządach istnieją niezwykle restrykcyjne przepisy odnośnie tego, gdzie można utylizować tego typu przedmioty. Najczęściej to mieszkańcy są odpowiedzialni za dostarczenie śmieci wielkogabarytowych na lokalny PSZOK – Stacjonarny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Na szczęście w wielu miastach funkcjonują firmy, które zajmują się profesjonalne wywozem i utylizacją tego typu odpadów. Kiedy warto skorzystać z ich usług?

Co to są odpady wielkogabarytowe?

Śmieci wielkogabarytowe to nic innego, jak różnorodne przedmioty o większych rozmiarach i masie. Do odpadów tego typu zaliczamy meble, sprzęt RTV-AGD, rowery, opony, duże zabawki, dywany, elementy wyposażenia ogrodowego, a nawet odpady budowlane. W celu pozbycia się śmieci wielkogabarytowych, warto skonsultować się z lokalnymi władzami samorządowymi lub firmami świadczącymi usługi gospodarki odpadami, aby dowiedzieć się, jakie są dostępne opcje i zasady postępowania.

Jak w Małopolsce wygląda wywóz śmieci wielkogabarytowych? Kraków – podobnie jak inne duże samorządy w Polsce – oferuje odbiór odpadów tego typu w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Ponadto możemy skorzystać z usług firm, które oferują odbiór i utylizację tego typu odpadów. To wygodne rozwiązanie, gdyż ekipa przyjeżdża pod wskazany adres w dogodnym dla nas terminie i zabiera wszystko, co nie jest już nam potrzebne.

Kiedy warto zdecydować się na wywóz odpadów wielkogabarytowych?

Na wywóz odpadów wielkogabarytowych warto zdecydować się w przypadku remontu domu lub mieszkania, przeprowadzki, a także w trakcie porządków w piwnicy, strychu czy innych pomieszczeniach gospodarczych. To także doskonały pomysł w przypadku zmiany aranżacji ogrodu czy tuningu samochodu. Profesjonalny odbiór odpadów wielkogabarytowych w Krakowie i okolicach pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu w trakcie remontu. W przeciwnym wypadku to my musielibyśmy poświęcić dzień lub dwa na pakowanie i transport sprzętów przeznaczonych do utylizacji. Gdzie szukać pomocy? Które firmy oferują kompleksowy zakres usług – nie tylko na terenie samego miasta?

Marka Wywozz oferuje wywóz śmieci wielkogabarytowych w Krakowie, jak również okolicznych gminach. Firma działa na terenie gmin: Niepołomice, Skawina, Wieliczka, Mogilany, Liszki, Zabierzów, Igołomia, Zielonki, Węgrzyce, Michałowice, Olkusz, Skała, Dobczyce, Myślenice, Proszowice i Kocmyrzów. Co ważne, dojazd do wspomnianych miejscowości jest całkowicie bezpłatny – nie musimy obawiać się dodatkowych kosztów.

Jak umówić się na wywóz odpadów wielkogabarytowych? Wystarczy zadzwonić pod numer wskazany na stronie internetowej marki lub skorzystać z formularza informacyjnego. Fachowcy każdorazowo omawiają usługę z klientem i wykonują ją w dogodnym czasie i terminie. W ofercie marki znajdziemy także wywóz odpadów budowlanych, m.in. gruzu oraz papy. Wszystkie odpady każdorazowo są utylizowane zgodnie z prawem i wszelkimi restrykcyjnymi normami europejskimi. To doskonały wybór dla osób ceniących sobie sprawdzone, wygodne i kompleksowe rozwiązania.


Artykuł zewnętrzny.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image