Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 16.01.2020, 15:10
Z jakiego powodu myjemy zęby?
Mycie zębów to w wielu przypadkach czynność zautomatyzowana. Mycie zębów przed pójściem spać, a także po wstaniu z łóżka nie powinno nikogo dziwić. Okazuje się jednak, że wiele osób kompletnie nie wie, jak należy myć zęby, aby robić to prawidłowo.

O tym, że o zęby trzeba dbać słyszymy od dzieciństwa. Dzieci do przedszkola przychodzą ze szczoteczką do mycia zębów. To właśnie w przedszkolu ma miejsce pierwsza akcja, której celem jest uświadomienie, jak ważne jest mycie zębów. Zatroszczyć trzeba się o to, aby zęby były wystarczająco mocno i nie były atakowane przez próchnicę.

Nie bez powodu przyjmuje się, że zęby należy myć przez przynajmniej dwie minuty. Wprawdzie podczas szczotkowania dwie minuty wydają się trwać wiecznie, to jeśli porównamy je z całą dobą, okaże się, że jest to niewiele. Tymczasem dla zdrowia naszych zębów te dwie minuty mają ogromne znaczenie.

W sklepach kosmetycznych znaleźć można coraz więcej produktów, które przeznaczone są właśnie do mycia zębów. Znajdują się wśród nich pasty o działaniu wybielającym, takie, które mają wzmacniać szkliwo, a także te, które dedykowane są osobom borykającym się z problemem nadwrażliwych zębów. Od pewnego czasu coraz częściej kupujemy również płyny przeznaczone do płukania jamy ustnej. Doskonale uzupełniają one codzienne szczotkowanie. Tym, co łączy te wszystkie produkty jest to, że wszystko odświeżają oddech i dbają o to, aby każdy ząb był zdrowy.

Jak często powinno się myć zęby?

Jest to pytanie zadawane chyba od zawsze. Do dzisiaj stomatolodzy nie doszli do porozumienia, jaka powinna być częstotliwość mycia zębów. Wszyscy zgodnie jednak twierdzą, że najbardziej istotne jest poranne i wieczorne mycie zębów.

Zadaniem porannego mycia jest usunięcie bakterii, które pojawiły się w jamie ustnej przez noc. Mycie zębów rano usuwa również z nich osad, a także skutecznie odświeża oddech. Większość osób myje zęby dopiero po zjedzeniu śniadania. Pomaga to w pozbyciu się resztek jedzenia. Usuwa również przebarwienia, które pojawiły się na zębach po wypiciu kawy/herbaty.

Z kolei podczas wieczornego mycia usuwamy z zębów pozostałości jedzenia, a także przywracamy prawidłowe pH w jamie ustnej. Skutecznie ograniczamy również rozwój bakterii.

Bardzo dużo mówi się o konieczności mycia zębów po każdym posiłku. Tak naprawdę jest to jednak bardzo trudne do wykonania. Podczas dnia pracy większość z nas nie ma czasu na to, aby myć zęby za każdym razem, kiedy coś się zjadło. Mało kto również decyduje się na noszenie ze sobą szczoteczki i pasty do zębów.

Źródło: Med Sowa

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image