Dodano dnia 08.06.2018, 15:54
Zalety wyjazdu w góry z dziećmi
Niektórzy wahają się czy na wakacje wyjechać z dziećmi nad morze czy do ciepłych krajów na rajskie plaże, gdzie można bez przerwy leniuchować. Są to niewątpliwie świetne pomysły i miejsca, w których można odpocząć i nabrać energii do dalszych działań. Nie można jednak zapomnieć o tym, że przyjemny czas spędza się również w górach. Taki odpoczynek będzie z pewnością bardziej aktywny, ale jakże interesujący.

Wędrówki

Jedną z głównych zalet wyjazdu z dzieckiem w góry jest możliwość odbycia wielu pieszych wędrówek i spacerów. Takie spędzanie czasu pozwala połączyć aktywność fizyczną z podziwianiem pięknych, malowniczych krajobrazów. Piesze wycieczki są świetną okazją do rozruszania ciała, co z pewnością wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Szlaki w górach są bardzo dobrze oznaczone, więc wybierając się na wędrówkę z dzieckiem można bez problemu dopasować trasę do możliwości fizycznych uczestników.

Kompleksy turystyczne

Jeśli nie preferujemy długich, pieszych wycieczek, a chcemy nacieszyć oko pięknymi widokami, warto wybrać hotel, który oferuje pokoje z krajobrazowym widokiem. Poza tym, wakacje w górach z dziećmi nie musza być nudne. Wiele ośrodków wypoczynkowych proponuje ciekawe atrakcje na terenie kompleksu. Pociechy mogą na przykład pograć w tenisa, w piłę, popływać w basenie, albo pojeździć rowerem. Dodatkowo, często hotele proponują specjalne sale gier i zabaw dla dzieci oraz czytelnie i biblioteki. Rodzice natomiast mogą skorzystać z oferty zabiegów SPA, albo zrelaksować się na tarasie czy balkonie.

Czyste powietrze

Wyprawa w góry wpływa pozytywnie na cały organizm. Poza aktywnością fizyczną w formie spacerów, można oddychać świeżym powietrzem. Atmosfera i klimat górski sprzyja odprężeniu i oderwaniu się od codziennych spraw i obowiązków. Dzieci spędzają aktywnie czas, bez komputera i gier wideo. Jest to bardzo ważne, bo daje możliwość wyjścia z rutyny i zorganizowania czasu inaczej niż na co dzień. W górach odnajdzie się spokój i ciszę, co nie znaczy, że wakacje nie będą fascynujące i ciekawe. W Polsce istnieje wiele miejsc w górach, które mają interesujące atrakcje turystyczne i są chętnie odwiedzane przez gości nie tylko w zimie. Oczywiście najpopularniejszym miastem jest Zakopane i słynne Krupówki, ale równie malowniczym i pięknym punktem na mapie Polski jest na przykład Czarna Góra, albo Zieleniec.

Warto organizować wakacje z dziećmi w różnych miejscach. Dobrym pomysłem jest zarówno bierny odpoczynek na plaży, jak i bardziej aktywny w górach. Trzeba jednak pamiętać, że dzieci potrzebują aktywności fizycznej do utrzymania pełnej sprawności i kondycji, więc warto czasami zrezygnować z leżenia na piasku, na rzecz spacerów i pieszych wędrówek. Nie mniej jednak, nie ważne, gdzie pojedziemy na wakacje, zawsze dowiemy się czegoś nowego i interesującego.

Artykuł Partnera