Dodano dnia 28.08.2019, 10:24
Zaręczyny: oficjalne wyznanie miłości. Sprawdź, jak dobrać pierścionek do wagi wydarzenia!
Chwila zaręczyn to przełomowy moment w życiu zakochanej pary. Zobowiązują się, że odtąd będą razem na dobre i na złe, a w niedalekiej przyszłości pobiorą się i stworzą nową rodzinę. Nic więc dziwnego, że oświadczyny wiążą się jednocześnie z nadzieją i stresem. Ta druga emocja towarzyszy w szczególności mężczyźnie, który oprócz zadania najważniejszego pytania w życiu ma jeszcze na głowie wybór pierścionka zaręczynowego. Decyzja ta nie należy do najłatwiejszych, dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik dla przyszłych narzeczonych, który pomoże Ci przy zakupie. Pamiętaj jednak, żeby przede wszystkim kierować się gustem ukochanej.

Złoto białe, żółte, a może jednak srebro? Kamień osadzony w pierścionku też ma znaczenie

Zanim wybierzesz się do salonu jubilerskiego albo zaczniesz oglądać pierścionki w sklepie internetowym Ade Art, zastanów się, jaki kolor złota będzie najlepiej pasował do stylu i charakteru twojej przyszłej narzeczonej. Jeżeli na co dzień nosi ona biżuterię w ciepłych kolorach, odpowiednie będzie żółte złoto, natomiast jeśli uwielbia chłodne odcienie, doskonałym wyborem okaże się białe złoto. W naszej kulturze przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy nie powinien być wykonany ze srebra. Metal szlachetny ma stać się gwarancją długotrwałości związku, a w tej konkurencji bezapelacyjnie wygrywa złoto. W kwestii doboru kamienia szlachetnego zwyczaj pozostawia już większą dowolność. Na co zatem możesz postawić?

  • Brylant: to najczęściej spotykany w pierścionkach minerał. Idealny dla miłośniczek klasycznej, delikatnej biżuterii. Jego symbolika doskonale odpowiada zaręczynom, gdyż jest nią czysta miłość oraz wierność.

  • Szafir: połączenie białego złota z tym kamieniem sprawia, że kosztowności stają się eleganckie i wyrafinowane. To doskonały wybór dla kobiet o jasnej cerze, a także blond włosach. Szafiry noszone w pierścionkach umacniają związek.

  • Rubin: ten czerwony kamień szlachetny spodoba się paniom o ciepłej karnacji i brązowych bądź miedzianych włosach. Pierścionek z rubinem  oznacza pasję i namiętną miłość.

  • Szmaragd: perfekcyjnie dopasuje się do blondynek o ciepłym odcieniu skóry, jak również do rudowłosych pań. Bywa nazywany „kamieniem szczęśliwej miłości”, dlatego jest chętnie wybierany na zaręczyny.

Pozostaje jeszcze kwestia wyboru rozmiaru. Jak to zrobić, by ukochana się nie dowiedziała?Zmierzenie obwodu palca dziewczyny w taki sposób, żeby nie zdradzić przed nią swoich zamiarów, jest niezwykle trudnym zadaniem. Zawiązywanie nitki podczas snu może okazać się zawodnym sposobem. Lepszy pomysł to przyniesienie do salonu jubilerskiego Ade Art pierścionka, który ukochana już posiada i sprawdzenie w obecności specjalisty, jaki rozmiar będzie pasował. Wiele salonów oferuje też opcję bezpłatnej zmiany rozmiaru w razie potrzeby. Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest więc łatwą sprawą, ale przy odrobinie inwencji twórczej i pomocy profesjonalistów z pewnością okaże się sukcesem.


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image