Dodano dnia 11.01.2022, 15:11
Zestawy spawalnicze – jaki sprzęt dla profesjonalisty, a jaki dla amatora?
Zestawy spawalnicze to sprzęt zarówno dla osób, które zajmują się spawaniem profesjonalnie, jak i całkiem amatorsko. Zajęcie to wymaga wysokiej jakości urządzenia, dzięki któremu wykonane będzie poprawnie, jak również całkowicie bezpiecznie. Sama spawarka to zdecydowanie zbyt mało. Konieczna będzie jeszcze przyłbica, rękawice, a także wiele innych, niezbędnych akcesoriów. Z tego powodu opcją najkorzystniejszą dla wielu osób jest zakup całego zestawu spawalniczego. To także rozwiązanie najbardziej ekonomiczne. Możesz zakupić na przykład zestawy spawalnicze ze spawarkami elektrodowymi, MIG/MAG lub TIG. Czy wiesz, który zestaw najlepiej wybrać? Oto krótka podpowiedź!

Zestawy spawalnicze – spawarki elektrodowe

Spawarki elektrodowe wykorzystywane są do spawania elektrodą stali, głównie tak zwanych stali czarnych, kwasoodpornych-nierdzewnych, a także aluminium. Jest to zależne od zastosowanej elektrody. Spawarki elektrodowe to najczęściej kupowany sprzęt przez amatorów i profesjonalistów. Jego zaletą jest niewielki rozmiar, niski pobór mocy, a także odporność na wahania napięcia w sieci.

Zestawy spawalnicze MIG/MAG

Czym wyróżnia się zestaw spawalniczy MIG/MAG? Przede wszystkim opiera on swoje działanie na spawarce MIG/MAG. Łączy ona ze sobą elementy przez wytworzenie się ciepła, które powstaje pomiędzy spawanym elementem a drutem elektrodowym. Metoda ta daje możliwość zachowania głębokiego przetopu metalu. Spawarki MIG/MAG są proste w obsłudze, dlatego też idealnie nadają się dla początkujących. Warto jednak wiedzieć, że efekt nie zawsze jest idealny, czego winą są duże spawy i zwiększone doprowadzanie ciepła, co może powodować przypalanie się metali szlachetnych. Mimo wszystko spawarki MIG/MAG cieszą się bardzo dużą popularnością i są stosunkowo chętnie wybierane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów.

Zestawy spawalnicze TIG

Twoje umiejętności spawalnicze są na wysokim poziomie i szukasz precyzyjnego sprzętu? Postaw na spawarki TIG. Idealnie nadają się one do łączenia niewielkich elementów, nawet tych, które mają tylko kilkadziesiąt milimetrów. Za pomocą spawarki TIG możliwe jest estetyczne wykonanie pracy. Wiąże się to ściśle z brakiem odprysków, małą strefą topnienia oraz dobrą jakością spoiw. Zestawy spawalnicze TIG polecane są przede wszystkim dla profesjonalistów, a także osób wprawionych w spawaniu. Obsługa tego sprzętu wymaga bowiem pewnych umiejętności.

Jak widzisz, wybór odpowiedniego zestawu spawalniczego wcale nie musi być trudny. Jeśli rozglądasz się za solidnym sprzętem, odwiedź e-sklep https://spawarena.pl/. W ofercie znajdziesz szeroki wybór praktycznych zestawów, które z pewnością odpowiedzą na potrzeby zarówno początkujących, jak i wprawionych spawaczy.


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image