Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 01.04.2020, 20:41
Żuraw słupowy da się zastosować praktycznie wszędzie. Ułatwiaj sobie pracę!
Zapewnienie najwyższej wydajności pracy zakładu wymaga dopracowania wszystkich szczegółów realizowanych w nim procesów produkcyjnych. Możemy dysponować najlepszą kadrą i wyposażeniem pozwalającym na korzystanie z najnowszych osiągnięć w zakresie obróbki, a i tak ciążyć nam mogą błahe z pozoru problemy. Należy do nich zorganizowanie transportu wewnętrznego, także tego stanowiskowego. Rozwiązanie ich nie stanowi już jednak problemu.

Wystarczy wytrzymała posadzka bądź solidny element konstrukcji hali



Do najczęściej stosowanych rozwiązań należy oparta o konstrukcję budynku lub korzystająca ze swojej własnej suwnica. Przy zasięgu obejmującym znaczna powierzchnię hali może ona znakomicie służyć zarówno do transportu elementów na dłuższym dystansie, jak i ułatwić kłopotliwe nierzadko czynności ich przeładunku, np. pomierzy urządzeniami transportowymi a stanowiskami obróbczymi.

Niekiedy jej zastosowanie jest jednak niemożliwe lub nieopłacalne. Na przeszkodzie stanąć mogą uwarunkowanie przestrzenne lub obecność rozmaitej infrastruktury. Niekiedy też po prostu zwyczajnie nie ma konieczności instalowania konstrukcji o takiej skali – potrzeby dotyczą bowiem pojedynczego stanowiska pracy.

Żuraw słupowy jest wówczas rozwiązaniem wprost doskonałym, zwłaszcza, że jego instalacja nie jest kłopotliwa i wymaga jedynie możliwości posadowienia na odpowiednio wytrzymałej posadzce. Jak łatwo przekonać się przeglądając np. ofertę przedsiębiorstwa Hak sp. z o.o., możliwe jest w dodatku zastosowanie odmiany przyściennej, co daje jeszcze większą swobodę w stosowaniu urządzeń transportowych przypisanych do konkretnego miejsca w zakładzie.

Szczegółowo ustal swoje potrzeby. Żuraw słupowy może im ściśle odpowiadać



Niewątpliwą zaletą żurawia jest fakt, że, inaczej niż np. stanowiskowe wciągniki poruszające się po nieruchomym liniowym torze, cechuje się on bardzo dużym zasięgiem. Pozwala on na umieszczenie bądź podniesienie ładunku z niemal dowolnego miejsca w promieniu wyznaczanym przez długość ramienia. Obsługiwana przestrzeń zależy przy tym rzecz jasna od kąta obrotu – jeśli pozwalają na to warunki zabudowy, może mieć on nawet 360 stopni. Szczególnym rodzajem tego typu urządzeń jest odmiana o ramieniu łamanym – wprost nieoceniona np. tam, gdzie zachodzi potrzeba umieszczenia ładunku we wnętrzu urządzenia czy środka transportu bądź ominięcia przeszkody.

Możliwości dostępnego obecnie sprzętu tego typu są zatem bardzo duże. Warunkiem pomyślnej eksploatacji jest jedynie dostosowanie do konkretnych potrzeb, z jakimi mierzyć się trzeba na danym stanowisku pracy. Dotyczy to zarówno wysięgu, jak i udźwigu oraz wysokości podnoszenia. Tą ostatnią można pogodzić nawet z niekorzystnymi warunkami zabudowy, a więc koniecznością zmieszczenia się pod niskimi elementami konstrukcji czy infrastruktury budynku. Potrzebne jest wówczas urządzenie zwarte i masywne – takie potrafią podnieść nawet 10 t. Pod uwagę należy brać także środowisko pracy – jeśli jest taka potrzeba, fachowcy oferują cynkowanie bądź zastosowanie stali kwasoodpornej.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image