Dodano dnia 23.11.2017, 13:16
Zwierzę jako prezent dla dziecka – czy to dobry pomysł?
Masz dzieci? Jeśli tak, to wiesz jak dużo wymagają one opieki i troski. Bardzo często jednak, mamy aż za bardzo chcą chronić dziecko. Najczęściej objawia się to przegrzewaniem malucha, kiedy nie jest wcale zimno. Jednak ma to także psychiczny wymiar, kiedy maluch nie może dotykać nic, co mogłoby go ukłuć, uszczypnąć, ugryźć itp. wynika to oczywiście z troski i miłości mamy do dziecka, jednak czasami warto dam malcowi trochę swobody.

Maluch, który jest sam i nie ma rodzeństwa, będzie się nudził. Niekiedy, rodzeństwo jest już p prostu dorosłe i też nie bawi się z rodzeństwem. Bardzo często, w takiej sytuacji, rodzice decydują się na prezent w postaci zwierzaka. Ale czy rzeczywiście jest to dobry wybór? Trzeba pamiętać przede wszystkim, że zwierzak to nie zabawka i powinna być to przemyślana decyzja. Niekiedy jednak, kończy się tak, że zwierzątko ląduje w schronisku, ponieważ nie ma odpowiedniego charakteru dla dziecka.

Doskonałe opiekunki

Jeśli pies, królik lub kot, którzy z tobą mieszkają, należą do miłych, wesołych i wdzięcznych zwierząt, nie oddawaj ich do schroniska, kiedy dziecko się nimi znudzi. Może się okazać bowiem, że będą to jego najlepsi przyjaciele i super opiekunki. Zwierzęta, mają zwykle wpojone, że dzieci są malutkie i delikatne, więc nie wolo ich dotykać i trzeba być do nich cierpliwym. Tak wiec, maluch nawet jak ciągnie psa czy kota za ogon, nie będą go drapać, ani warczeć, tak jak na dorosłego. Bardzo często, zwierzaki i dzieci, mają ogromna frajdę z zabawy ze sobą. Trzeba jednak mimo wszystko, obserwować potęp wydarzeń i nie zostawiać sam na sam.

Osobny pokój, koniecznością

Ważne jest, aby maluch wiedział, że nie wolno ze zwierzakiem spać. Powinien mieć on swoje legowisko lub klatkę, a maluch własny pokój. Zwierzak bowiem, może malucha zadrapać nawet przez przypadek. Dlatego, kupując zwierzaka, trzeba mieć na uwadze to, że konieczne będzie urządzenie pokoju dla dziecka. W takim pokoiku dla malucha musisz pamiętać o odpowiednim łóżeczku, w którym dziecko dobrze się wyśpi, komodzie na ubrania oraz regale na zabawki.

Warto takich mebli szukać zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Jednak przeszukując sieć, można znaleźć zarówno lepsze ceny, jak i ciekawsze modele mebli. W sklepach internetowych poświęconych dzieciom jak np. https://babydeco.eu/, znaleźć możesz meble, które służyć będą nie tylko w czasie noszenia pieluszek, ale także kiedy dziecko podrośnie. Ważne jest to, aby zadbać o rozkładane łóżeczko. Jest ono wyposażone w szczebelki, dzięki czemu, dziecko spokojnie będzie spać, a czworonożny przyjaciel nie będzie miał do niego dostępu. Takie łóżeczko, można przekształcić w zwykłe łóżko, kiedy już pociecha podrośnie.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image