Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 07.06.2024, 20:05
Alarm, pali się!
W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci, dzisiaj w Miejskim Przedszkolu Samorządowym w Suchej Beskidzkiej miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabycie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Ćwiczenia tego typu odgrywają dużą rolę społeczną. Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi z sytuacją, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

Następnie strażacy opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy. Zapoznali ich również z wyposażeniem wozu strażackiego oraz zademonstrowali przeróżne skrytki. Na koniec przedstawili przedszkolakom na czym polega praca strażaka, do jakich wypadków są najczęściej wzywani oraz opowiedzieli o tym,czy rzeczywiście ratują kotki.


Autor: powiatsuski24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image