Z OSTATNIEJ CHWILI
Uroczyste otwarcie altany, stworzonej z myślą o chorych pacjentach w Makowie Podhalańskim / Asp. szt. Bartłomiej Łękawa z psem służbowym SAMURAJ z drugim miejscem w zawodach / Stłuczka samochodowa na granicy Suchej B i Makowa P. / Interwencja służb w Stryszawie / Ukarana za kradzież sklepową ! / PKW dementuje nieprawdziwe informacje rozpowszechniane w przestrzeni publicznej / 16 maja obchodzimy Święto Straży Granicznej / Powiat suski z dofinansowaniem na rozwój kultury w regionie
Dodano dnia 15.05.2025, 10:09
Aplikacja mZUS zyskuje na popularności – korzysta z niego już ponad 700 tys. osób.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że liczba użytkowników aplikacji mobilnej mZUS przekroczyła 700 tys. Od momentu uruchomienia cieszy się ona rosnącym zainteresowaniem, ułatwiając klientom szybki i wygodny dostęp do niektórych usług ZUS za pomocą smartfona.


Narzędzie, dostępne od 2022 r., jest przeznaczone dla ubezpieczonych, świadczeniobiorców i osób mogących skorzystać z programów świadczeń dla rodziny.

„Aplikacja mZUS to nowoczesne i przyjazne rozwiązanie. Dzięki niej klienci mogą, będąc w dowolnym miejscu, złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 800+ lub Dobry Start. Wygodnie zarezerwują także e-wizytę, czyli wideorozmowę z pracownikiem ZUS, lub połączą się z infolinią. Natomiast jeśli preferują kontakt bezpośredni, mogą przez aplikację umówić wizytę w placówce” – informuje Anna Szaniawska regionalna rzeczniczka ZUS w Małopolsce.

Z programu można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Wystarczy pobrać go ze sklepu Google Play lub App Store. Aby aktywować program, należy powiązać go ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych (PUE)/eZUS.

W aplikacji mZUS użytkownicy mogą:

  • - składać wnioski o świadczenia: wychowawcze (800+), Dobry Start czy z Programu Aktywny Rodzic,
  •  umawiać e-wizyty i wykonywać uwierzytelnione połączenia z Centrum Kontaktu Klientów ZUS – aplikacja sama wybierze numer, jeśli klient wyrazi zgodę,,
  • - korzystać z kalkulatora emerytalnego do prognozowania przyszłej wysokości emerytury,
  • - sprawdzać rodzaj pobieranych świadczeń emerytalnych i rentowych z ostatniego roku,
  • - przeglądać zaświadczenia lekarskie (ZLA) wystawione w ciągu ostatnich 12 miesięcy,
  • - weryfikować pobrane zasiłki z ostatnich 6 miesięcy,
  • - kontrolować dane dotyczące ubezpieczeń, składek, kapitału początkowego oraz stanu konta w ZUS, a także zgłoszeń członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego,
  • - umawiać wizyty w wybranych placówkach ZUS w dogodnym terminie,
  • - wysyłać wiadomości do ZUS i odczytywać odpowiedzi.
za: Komunikat ZUS.

 

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image