Dodano dnia 11.04.2020, 19:19
Aplikacja stworzona przez studenta z Juszczyna może pomóc w tym trudnym okresie
Pochodzący z Juszczyna Szymon Stasik wraz z Natalią Fitowską stworzyli aplikację “Aider”, która ma zadanie pomóc osobom starszym, niepełnosprawnym oraz objętym kwarantanną w tym trudnym dla wszystkich okresie.
Aider jest aplikacją służącą pomocą pomocą osobom, które jej najbardziej potrzebują. Dzięki niej osoba nie mająca możliwości wyjścia z domu może otrzymać niezbędne do życia przedmioty czy żywność. Aplikacja jest w 100% darmowa.

Po uruchomieniu aplikacji użytkownik ma do wyboru dwa tryby – wolontariusza lub osoby, która potrzebuje pomocy (osoba starsza, niepełnosprawna lub objęta kwarantanną).


Weryfikacja użytkowników odbywa się przez numer telefonu.


Osoba potrzebująca pomocy zobowiązana jest do podania swojego adresu zamieszkania w celu np. dostarczenia zakupów przez wolontariusza.


Osoba potrzebująca za pomocą prostego formularza zaznacza w jakim zadaniu potrzebuje pomocy wolontariusza, ma również możliwość dodania innego zadania nie dostępnego w opcjach. Wraz z kliknięciem przycisku „Dodaj ogłoszenie” informacja zostaje dodana do mapy ogłoszeń.


Zarejestrowany wolontariusz włączając aplikację widzi mapę ogłoszeń. Klikając na dane ogłoszenie wyświetlone zostaną informacje w czym dana osoba potrzebuje pomocy. Jeżeli wolontariusz ma czas oraz możliwości przyjmuje zadanie. W ten sposób otrzymuje numer do osoby potrzebującej pomocy, aby ustalić z nią warunki pomocy.


Po wykonaniu zadania osoba potrzebująca zobowiązana jest do potwierdzenia wykonania czynności przez wolontariusza. Jeżeli podczas podczas całego procesu pomocy wystąpiły jakiekolwiek komplikacje prosimy zgłosić ten fakt w formularzu kontaktowym dostępnym na stronie internetowej w zakładce kontakt.

Więcej o aplikacji oraz sama aplikacja dostępna w poniższych linkach:

Strona internetowa: http://snaider.pl/

Film prezentujący aplikację:  https://www.youtube.com/watch?v=aIADEA_JjHQ

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/Aider-103131554682433/

Link do pobrania aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aider
Natalia Fitowska - studentka “Informatyki Technicznej” na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej na Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Absolwentka Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Szymon Stasik - student “Inżynierii Obliczeniowej” na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej na Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Absolwent Ogólnokształcącego Liceum nr 1 w Suchej Beskidzkiej.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image