Dodano dnia 14.12.2019, 11:33
Błękitny Węgiel lekarstwem na smog?
To niskoemisyjne, ekologiczne paliwo bezdymne. Stworzone w trosce o naszą przyszłość.  Jest już dostępny także w powiecie suskim.
Czy węgiel może być błękitny? Może, mimo iż tak naprawdę… jest czarny. Sekret tkwi w sposobie jego spalania: dzieje się to całkowicie bezdymnie, bez iskier, z błękitnym płomieniem. Wyróżniają go: wysoka wartość opałowa oraz zdecydowanie niższe parametry emisyjne (ilość szkodliwych substancji emitowanych w spalinach). I właśnie to – troska o środowisko i naszą przyszłość – było głównym bodźcem do stworzenia innowacyjnego, ekologicznego produktu, jakim jest Błękitny Węgiel.

To innowacyjne paliwo może rozpocząć prawdziwą rewolucję w sposobie ogrzewnictwa w polskich domach. Może sprawić, że będziemy oddychać czystszym, zdrowszym powietrzem. Jednym słowem: będziemy żyć zdrowiej.

Błękitny Węgiel nadaje się do każdego rodzaju pieca czy kotła włącznie z najprostszą tzw. „kozą” czy tzw. piecokuchnią i w każdym z tych urządzeń działa tak samo – nie dymi!

Jest idealnym rozwiązaniem tam, gdzie wymiana urządzeń jest niemożliwa do przeprowadzenia lub długotrwała.

Zastąpienie 1 tony węgla Błękitnym Węglem redukuje emisję pyłów PM10 o 20 kg. Ponadto redukuje emisje innych związków szkodliwych – łącznie ponad 40 kg redukcji.

Ekonomika spalania plasuje Błękitny Węgiel jako paliwo tańsze od np. pelletu drzewnego.

Ta forma paliwa wspierana się przez wiele samorządów. Jak podaje kurierolkuski.pl jednym z miast wspierających palenie Błekitnym Węglem jest Wolbrom, gdzie 14 grudnia odbędzie się prezentacja tego paliwa.

Błekitny Węgiel jest już dostępny w powiecie suskim w Autoryzaowanym Składzie. Zapraszamy.Centrum Sprzedaży Opału Głuc
u. Makowska 41
34-200 Sucha Beskidzka
tel. 33 874 25 92


F.P.H.U. Głuc
Zawoja 1797
tel. 33 877 51 39
Centrum Opału Głuc Sucha Beskidzka Błekitny Węgiel


Więcej informacji o Błekintym Węglu na www.blekitnywegiel.pl

Artykuł Partnera