Z OSTATNIEJ CHWILI
To był wyjątkowy, jubileuszowy Turniej Łuczniczy Zamek Suski 2025 / Ta pieśń poruszy twoją duszę. Z dawna Polski Tyś Królową w niezwykłym wykonaniu / Budzów - Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz Konstytucji 3 Maja / Uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów w miejscach pamięci w Makowie Podhalańskim (foto - wideo) / Letnia Akademia Muzyki Dawnej - trwają zapisy / Maków Podhalański - Uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów w miejscach pamięci (video) / Burza - ostrzeżenie pogodowe II stopnia ! / Zaproszenie na Koncert Muzyki Filmowej Y-P Symphony Orchestra / MKS Babia Góra z Pucharem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka / Spowodowała kolizję i odjechała z miejsca zdarzenia ! / Sidzina - Wypadek z udziałem motocyklisty / Kolizja samochodowa w Makowie Podhalańskim / Tymczasowy areszt dla 35-latka, który zaatakował znajomego siekierą !
Dodano dnia 22.03.2024, 20:03
Duży sukces Mechatroników – Konrada Dziedzica i Jakuba Siwca!
18 marca 2024r. uczniowie Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej wzięli udział w XIII edycji Małopolskiego Konkursu Własnych Prac Technicznych w kategorii: automatyka/robotyka.

W konkursie brały udział szkoły techniczne z województwa małopolskiego. Zespół Szkół im. Walerego Goetla reprezentowali dwaj uczniowie technikum mechatronicznego: Konrad Dziedzic z klasy 4MT oraz Jakub Siwiec z klasy 5MET.
-

Praca Konrada Dziedzica pt. „Aplikator do malowania proszkowego” zajęła trzecie miejsce.
-

Kilka słów od autora:
-

„Zbudowałem aplikator do malowania proszkowego. Urządzenie ma na celu ułatwienie malowania proszkowego dużym firmom jak  i zwykłym użytkownikom do zastosowań hobbystycznych i profesjonalnych. Pistolet działa na zasadzie naelektryzowania cząsteczek farby proszkowej dodatnimi jonami, które na wskutek wysokiego napięcia przylepią się do malowanego elementu. Urządzenie wykorzystuje płytkę elektroniczną własnej konstrukcji i projektu. Całe urządzenie jest tak zaprojektowane, aby nie generowało przestoju w pracy dlatego zastosowana jest obrotnica automatyczna.”
-

Praca Jakuba Siwca pt. „Silnik rakietowy na paliwo ciekłe” została wyróżniona.
-

Kilka słów od autora:
-

„Drugi w Polsce, w pełni funkcjonalny silnik rakietowy na paliwo ciekłe. Waży nieco ponad 1 kilogram i wykonany jest w pełni z aluminium i mosiądzu. Wykorzystuje do działania mieszankę etanolu jako paliwa i podtlenku azotu jako utleniacza. Konstrukcja przeznaczona jest do napędzania modeli rakiet dużej mocy. Generuje siłę ciągu na poziomie 350N, a jego impuls całkowity wynosi ok. 1600Ns.”
-

Gratulujemy autorom prac oraz ich opiekunom.
-
Opiekunami uczniów są nauczyciele: mgr inż. Mirosław Trybała oraz mgr inż. Krzysztof Gurdek.
-
Źródło: ZS im. W. Goetla


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image