Dodano dnia 15.04.2019, 19:01
Era Nowych Kobiet w Suchej Beskidzkiej
Początkiem kwietnia w Warszawie powstała grupa dla kobiet z Suchej Beskidzkiej z ramienia Ery Nowych Kobiet. Projekt zainicjowany przez znaną projektantkę Joannę Przetakiewicz, właścicielkę domu mody LaMania cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kobiet w całej Polsce, ale też i coraz częściej za granicą. Spora część większych, polskich miast posiada już czynnie działające grupy. Taka też powstała w Suchej Beskidzkiej, a jej liderką ustanowioną przez Joannę Przetakiewicz jest Monika Sałapat – właścicielka marki MONIKA SAŁAPAT DESIGN działającej w Suchej Beskidzkiej.
„Era Nowych Kobiet ma na celu wspieranie kobiet w budowaniu ich poczucia własnej wartości. Innymi słowy, to PROJEKT SZCZĘŚCIE. Jak wynika z badań WHO, Polki są na ostatnim miejscu w Europie jeśli chodzi o akceptację samych siebie. Polki siebie nie doceniają oraz rzadziej myślą o sobie i swoich fizycznych potrzebach niż mężczyźni. Zatracają się w poczuciu obowiązku bycia najlepszą matką, żoną, przyjaciółką, sąsiadką, skupiając całą swoją energię na zmaganiach z trudem codziennego życia. Polki potrzebują innych kobiet, by się motywować, napędzać. Poszukują u nich zrozumienia, akceptacji, zgody na odmienność, ale też inspiracji i oparcia w trudnych momentach. Projekt odbił się szerokim echem nie tylko w społeczeństwie, ale także w mediach. Relacje ze spotkań wyemitowano w Dzień dobry TVN, opisano na portalach internetowych oraz w prasie. Era Nowych Kobiet pragnie pomagać kobietom budować ich mikrospołeczności w wielu miastach Polski. Zależy nam na tym, by na spotkania zapraszać również uznanych ekspertów, m.in. psychologów, którzy pomogą w rozwianiu ewentualnych trudności w budowaniu relacji z innymi, odpowiedzą na nurtujące pytania i wspomogą w odnajdywaniu drogi do szczęścia. Chcemy dawać kobietom poczucie bezpieczeństwa, wspierać je w działaniu, realizacji marzeń, a co za tym idzie – budować ich poczucia własnej wartości. By nie czuły się samotne.” – Joanna Przetakiewicz.

„Poprzez integrację i wspólne działania chciałabym stworzyć grupę wzajemnie wspierających się kobiet. Takie działania umożliwią wiele ciekawych projektów, a tym samym wpłyną pozytywnie na promocję miasta i naszego regionu” – Monika Sałapat.
Pierwsze spotkanie integracyjne dla kobiet odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 17:00 w Cofeina Jazz Cafe. Wszystkie informacje zawarte są na profilu społeczności: https://www.facebook.com/eranowychkobietsuchabeskidzka/