Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 16.04.2024, 15:12
Europejski Dzień Kontroli Prędkości, posypią się mandaty.

Przypominamy, 16 kwietnia obchodzimy dzień poświęcony kontroli prędkości.

 W ten dzień należy spodziewać się zwiększonych liczby kontroli na drogach Został on ustanowiony przez Komisję Europejską w ramach strategii mającej na celu zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa na drodze, oraz w celu zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w całej Unii Europejskiej.

Jak podaje policja, analizując zdarzenia drogowe pod kątem ich przyczyn, to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków drogowych stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków.

W dniu akcji policjanci wydziałów ruchu drogowego ostrzegają przed mandatami zamiast pouczeń. Patrole drogówki zapowiadają też działania edukacyjne. Będzie można spotkać zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy, a także kaskadowe pomiary prędkości. 

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i skoncentrowanie się na drodze.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image