Dodano dnia 03.08.2018, 09:02
Festiwal EMANACJE w Suchej Beskidzkiej. Airis String Quartet i prawykonanie „Inspiracji” Miłosza Bembinowa!
W sobotę, 4 sierpnia, na Zamku Suskim wystąpi krakowski Airis String Quartet. Wydarzenie odbywa się w ramach trwającego przez całe lato 6. Festiwalu Muzyki EMANACJE organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Festiwal EMANACJE, zachęcający swoimi 40 letnimi koncertami do muzycznej podróży po Małopolsce, w najbliższy weekend zawędruje m.in. do Suchej Beskidzkiej, gdzie będziemy świadkami światowego prawykonania „Inspiracji” na kwartet smyczkowy Miłosza Bembinowa! Dorobek twórczy warszawskiego kompozytora (także dyrygenta i pedagoga) obejmuje utwory kameralne, orkiestrowe i oratoryjne, a także muzykę filmową i rozrywkową. Jest szczególnie znany z kompozycji chóralnych, jak często wykonywany hymn „Veni Sancte Spiritus”. Jego twórczość można usłyszeć nie tylko w Polsce ale także w większości krajów europejskich, obydwu Amerykach i Azji. W ostatnich 10 latach jego dzieła były wykonywane na całym świecie blisko 300-krotnie! 

 

We wnętrzach Zamku w Suchej Beskidzkiej, nowy utwór Miłosza Bembinowa zabrzmi po raz pierwszy w historii. Kwartet smyczkowy Airis – znany już festiwalowej publiczności z poprzednich edycji imprezy – chętnie sięga po muzykę XX i XXI wieku i ceni sobie współpracę z współczesnymi kompozytorami, będąc przez nich często zapraszany do prawykonań ich kompozycji. Poza premierą „Inspiracji”, w wykonaniu zespołu wysłuchamy także utworów Antona Weberna, Leoša Janáčka i Krzysztofa Pendereckiego.

 

Zapraszamy! Szczegółowe informacje i rezerwacja bezpłatnych biletów dostępne na stronie www.emanacje.pl!

 

Sobota, 4 sierpnia, 18:00

Sucha Beskidzka

Zamek / Miejski Ośrodek Kultury

 

Airis String Quartet:

Aleksandra Czajor – I skrzypce

Grażyna Zubik – II skrzypce

Monika Młynarczyk – altówka

Julia Kotarba – wiolonczela

 

w programie:

 

Anton Webern – „Langsamer Satz”

Leoš Janáček – II Kwartet smyczkowy „Listy poufne”

Krzysztof Penderecki – II Kwartet smyczkowy

Miłosz Bembinow – „Inspiracje” na kwartet smyczkowy (prawykonanie światowe)

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image