Dodano dnia 22.11.2017, 15:48
I miejsca dla muzyków z kapeli Skoblicka

W ubiegły weekend odbyły się XXVI Posiady Gawędziarskie i XXVIII Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych. Konkurs rozpoczął się w sobotę w GOK w Jeleśni, natomiast w niedziele uczestnicy spotkali się w Starej Chałupie w Milówce. Pierwsze miejsca przypadły w udziale muzyków z suskiej kapeli Skoblicka, Mała Ziemia Suska i budzowskich Kliszczaków.

Przesłuchania uczestników konkursu odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jeleśni i 19 listopada w Starej Chałupie w Milówce. Koncert laureatów można było wysłuchać 26 listopada w Domu Ludowym w Wieprzu. W konkursie wzięli udział muzycy działającej przy MOKu w Suchej Beskidzkiej kapeli Mała Ziemia Suska, Skoblicka oraz przy BiOAK zespołu Kliszczaki.

I miejsce zajął instrumentalista w kategorii dorośli Jan Ryt (dudy). Na dudach w kategorii młodzieżowej kolejne I miejsce zajął Maciej Kubasiak. Za skrzypce I miejsce otrzymała Kapela Duchac w kategorii młodzież, która w konkursie wystąpiła w składzie: Maciej Kubasiak - skrzypce, Krzysztof Kubuszek – dudy, heligonka (młody muzyk gra na co dzień w budzowskich Kliszczkach). Wyróżnienie „wygadał” sobie również Jakub Jurzak – gawędziarz.

Impreza zainicjowana jest przez Ośrodek Kultury w Bielsku – Białej. Organizatorzy zaznaczają, że jest to impreza, która łączy pokolenia. Co jest fantastyczne – starsi przekazują tą tradycję młodszemu pokoleniu, co pozwala mieć nadzieję, że nie zaginie ona w miarę upływającego czasu.


Więcej o wydarzeniu:

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image