Z OSTATNIEJ CHWILI
IMGW wydał ostrzeżenia przed upałem i gwałtownymi burzami / Polityka: Prezydent Karol Nawrocki podtrzymał decyzję o odebraniu Orderu Orła Białego prezydentowi Ukrainy / Policyjny pies Tajson uratował życie. Odnalazł mężczyznę w kryzysie emocjonalnym w lesie / Bezpłatne warsztaty fotograficzne w Babiogórskim Parku Narodowym. Rusza rekrutacja / PKP zapowiada opryski przy torach. Prace ruszą już 22 czerwca / Ruszyły zapisy na VIII Bieg Jordanowski. Sportowe emocje podczas Dni Ziemi Jordanowskiej / Nowoczesny sprzęt trafił do szkół w Suchej Beskidzkiej. Wartość wyposażenia to blisko ćwierć miliona złotych / Przemoc domowa pod lupą. W Jordanowie podsumowano działania służb i instytucji / IV Wystawa Poplenerowa 2026 już dziś w Suchej Beskidzkiej / Małopolska gotowa na wakacje 2026. Służby potwierdzają pełną gotowość / Policjanci odwiedzili uczniów w Jordanowie. Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji / ZUS: Uwaga na oszustów. Proponują pomoc przy uzyskaniu świadczenia wspierającego / Kolarski peleton przejedzie przez powiat suski. Kierowcy powinni zachować ostrożność / Zamkowy Jarmark Staroci ponownie w Suchej Beskidzkiej. Prawie 50 wystawców zapowiedziało udział / Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta gminy Jordanów / Sucha Beskidzka zaprasza na IV Festiwal Artystyczny Urodziny Billy’ego Wildera
Dodano dnia 25.04.2025, 17:14
Już ponad 128 tys. wiernych pożegnało Franciszka w Watykanie.
Od środy Bazylika Watykańska pozostaje otwarta dla wiernych jedynie z krótkimi przerwami w nocy i nad ranem. Według informacji przekazanych przez watykańskie Biuro Prasowe, przy trumnie Papieża Franciszka modliło się już ponad 128 tys. wiernych.

Do Rzymu przyjeżdżają kolejni kardynałowie, a także liczni wierni z całego świata, aby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych Ojca Świętego, a wcześniej pożegnać go osobiście w Bazylice Watykańskiej. Swój udział w papieskim pogrzebie zapowiedziało już 130 delegacji państwowych, wśród których jest ponad 50 prezydentów i 10 monarchów. Wierni, którzy chcą uczestniczyc we Mszy św., która rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 na Placu Świętego Piotra, nie potrzebują biletów wstępu. Wejście na Plac ma być otwarte od godz. 4.30 rano.

Dziś kardynałowie spotkają się na kolejnej, 4. kongregacji generalnej. Wylosowani zostaną członkowie kongregacji partykularnej na kolejne 3 dni. O godz. 20.00 w Bazylice Watykańskiej, bez udziału wiernych, odbędzie się obrzęd zamknięcia trumny, w której spoczywa ciało Ojca Świętego. Odbędzie się ona bez udziału wiernych. Z kolei o 21.00 na placu przez Bazyliką Matki Bożej Większej zostanie odprawione kolejne nabożeństwo różańcowe, któremu będzie przewodniczył łaciński patriarcha Jerozolimy, kard. Pierbattista Pizzaballa.


Źródło/foto: Vatican News

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.