Dodano dnia 07.11.2017, 15:26
Kapela Mała Ziemia Suska koncertowała we Francji

Kapela Mała Ziemia Suska wraz z podhalańskim zespołem 9 Siył wystąpili w Parlamencie Europejskim oraz podczas Festiwalu „Jesień z Polską” we francuskim Chatte (Rhone-Alpes). W ten sposób zaprezentowali lokalnej społeczności i gościom uniwersalność i barwność kultury i tradycji charakterystycznej dla naszego regionu.

2017 rok to bardzo intensywny okres w pracy Kapeli Mała Ziemia Suska działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury – Zamek. Suscy muzycy wyróżniani i nagradzani podczas licznych festiwali i konkursów, zostali zaproszeni przez Elżbietę Porębską – Mędoń, założycielkę i menager zespołu 9 Siył z Białego Dunajca. Podczas intensywnego czasu spędzonego na wspólnym koncertowaniu i zwiedzaniu Francji i Szwajcarii muzycy mogli w niecodziennych okolicznościach zaprezentować folklor i bogactwo kulturowe naszego regionu.

Festiwal „Jesień z Polską” jest dużym wydarzeniem w Chatte i cieszy się ogromną popularnością. W tym roku do zaprezentowania się zostali zaproszeni młodzi muzycy z zespołu 9 Siył, którym towarzyszyli członkowie suskiej Kapeli. Publiczność entuzjastycznie zareagowała na występ i nagrodziła całość gromkimi brawami. Kolejnym wyróżnieniem był występ w Parlamencie Europejskim w Strasburhu. Na zaproszenie polskich europarlamentarzystów artyści z Suchej Beskidzkiej i Białego Dunajca wykonali popularne w południowej części Polski utworu.

Cały wyjazd był doskonałą okazją do zacieśnienia przyjaźni między polskimi muzykami oraz zawarcia nowych z członkami zespołów, z którymi przyszło im wystąpić na jednej scenie podczas fantastycznego festiwalu promującego nasz kraj we Francji. Zdobyte doświadczenia i wiedza będą na pewno procentowały w przyszłości.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image