Dodano dnia 10.05.2018, 17:08
Koniec z wożeniem papierowych dokumentów auta?

9 maja posłowie przegłosowali nowelizację o zniesieniu konieczności wożenia ze sobą w aucie papierowej wersji polis OC oraz dowodu rejestracyjnego. Oznacza to, że ich brak nie będzie już karany mandatem w wysokości do 250 zł.

Koniec z wożeniem papierowych dokumentów. Od czerwca, podczas kontroli drogowej, kierowca będzie musiał wylegitymować się tylko prawem jazdy. Do tej pory, zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli osoba prowadząca pojazd na drodze publicznej nie ma przy sobie wymaganych dokumentów, podlega grzywnie do 250 zł lub naganie.

Zmian w dotychczasowych przepisach od dawna domagała się część posłów. Najczęstszym argumentem był ten, że wszystkie dane zawarte zarówno w dowodzie rejestracyjnym, jak i polisie, znajdują się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, do które każdy policjant ma dostęp podczas kontroli.

Po zmianach policja będzie weryfikowała dane o aucie w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). W środę, 9 maja nowelizacja została przyjęta przez sejm. Jeśli zatwierdzi ją senat, a Prezydent podpisze, być może jeszcze w tym roku zaczną obowiązywać zmienione przepisy.


SnS
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image