Dodano dnia 20.02.2020, 11:54
Magdalena Józefiak: Jak rozpoczęła się moja przygoda ze zdrowym odżywieniem?
Jest wiele osób, które pracują bo muszą. Są też takie, dla których praca to przyjemność. Z pewnością do tej drugiej grupy należy Magdalena Józefiak, dietetyczka z Suchej Beskidzkiej, z którą przeprowadziliśmy rozmowę.
Dla Pani Magdaleny praca, którą wykonuje jest pasją, a kontakt z każdym pacjentem stanowi niezwykle cenne oraz inspirujące doświadczenie. Pozytywne efekty wzajemnej współpracy są źródłem ogromnej satysfakcji zarówno dla niej jak i dla jej pacjentów. Sukcesy przemian jej pacjentów można oglądnąć na zdjęciach na jej fanpage na facebooku.

Zainteresowanie dietetyką pojawiło się u Pani Magdy, kiedy 13 lat temu zachorowała na cukrzycę. Wtedy jej życie wywróciło się do góry nogami. Z dnia na dzień musiała wyeliminować z diety cukier i inne produkty które jadała na co dzień. Zaczęła studiować poradniki, czytać książki i tak ją to pochłonęło, że kończąc studia na kierunku Turystyka i Rekreacja zdecydowała, że podejmie się studiowania Dietetyki. I tak uzyskała wykształcenie licencjackie na Małopolskiej Wyższej Szkole im. Józefa Dietla w Krakowie.

Praktykę dietetyczną prowadzi od 8 lat z wieloma sukcesami. Zakłada, że diety proponowane przeze nią muszą być w miarę łatwe do wprowadzenia, z produktów ogólnie dostępnych, tak, żeby można było je stosować niezależnie od sytuacji finansowej, wykonywanej pracy, dłużej, bez zniechęcenia, wręcz z przyjemnością. Powinny stać się stylem życia. Najważniejsze aby pacjent zmienił nawyki żywieniowe dzięki, którym utrzyma na stałe prawidłową masę ciała i nie dopadnie go efekt jo jo. Kieruje się w swojej praktyce zawodowej ideą EBM ( ang. Evidence Based Medicine ) przez co nie zaproponuje nikomu modnych diet cud oraz innych magicznych specyfików na odchudzanie, a jedynie wiedzę popartą badaniami naukowymi.

Specjalizuje się w dietach odchudzających dla dorosłych i dzieci oraz jako dietetyk kliniczny w dietach w wielu jednostkach chorobowych: tj. cukrzycy typ 1 i 2, cukrzycy ciążowej, insulinooporności, niedoczynności tarczycy, Hashimoto, alergii pokarmowej, celakii, chorobach przewodu pokarmowego itp.Jest mamą 2 synów, Karola 4 lata i Miłosza 2 lata dzięki temu ma duże doświadczenie w żywieniu dzieci oraz szeroką wiedzę na temat wprowadzania pokarmów oraz ich różnych metod np. BLW. Edukuje oraz uczy dzieci, jak i ich rodziców jak powinni się prawidłowo odżywiać. Wygłasza prelekcje na tematy żywienia w przedszkolach i szkołach. Podpowiada jak zmienić nawyki żywieniowe i styl życia całej rodziny. Pomaga w odchudzaniu dzieci, nastolatków. Była również mamą karmiącą piersią, dzięki temu posiada wiedzę teoretyczną i przede wszystkim praktyczną w karmieniu niemowląt. Chętnie prostuje mity krążące w społeczeństwie kobiet o diecie dla matek karmiących.


Mając na uwadze fakt, iż dietetyka jest dziedziną rozwijającą się niezwykle szybko, stara się na bieżąco aktualizować swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach, konferencjach czy też czytając tematyczne czasopisma naukowe. Obecnie robi kurs z psychodietetyki, żeby jeszcze lepiej pomóc swoim pacjentom w zmianie nawyków żywieniowych na stałe.

 

Pani Magdalena zaprasza do swojej Poradni Dietetycznej „Sfera Zdrowia”

Miejska Przychodnia Zdrowia

ul. Handlowa 1, 34-200 Sucha Beskidzka

tel. 517-522-595

 

Zajrzyj na jej fanpage na facebooku:

https://www.facebook.com/sfera.zdrowia.magdalena.jozefiak