Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 08.04.2024, 20:28
Milion papierosów bez polskiej akcyzy.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie udaremnili wprowadzenie do obrotu blisko milion papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.Za ich posiadanie, policjanci zatrzymali 55-letniego obywatela Armenii, który jak się okazało, miał zakaz wjazdu i pobytu  na terytorium Polski i innych państw obszaru strefy Schengen.

W ubiegły piątek (5 kwietnia br.) na obwodnicy Wolbromia patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymał do kontroli drogowej pojazd m-ki Ford Transit. Kierującym okazał się 55-letni obywatel Armenii. W trakcie sprawdzania zawartości przewożonego przez niego bagażu policjanci ujawnili kartonowe pudła z zawartością papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które wypełniały całą przestrzeń ładunkową pojazdu. Na miejsce przybyli funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy zatrzymali 55-latka. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko milion sztuk nielegalnych papierosów różnych marek.

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że Armeńczyk ma zakaz wjazdu i pobytu w Polsce i innych państwach obszaru strefy Schengen. Wobec powyższego policjanci przekazali go funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Krakowie wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu do ojczystego kraju.

Według wyliczeń śledczych wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę ponad miliona złotych.


Źródło: KPP Kraków


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image