Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 10.07.2024, 11:11
Niezwykłe zjawisko na polskim niebie.
Wczoraj wieczorem, wiele osób zaobserwowało na niebie spektakularnie wyglądające świetlne okręgi.

Były to tak naprawdę gazy wylotowe silnika jednego ze stopni rakiety Ariane 6, która 9 lipca odbyła swój pierwszy w historii lot.

Start miał miejsce z obszaru Gujany Francuskiej - terytorium zależnego Francji położonego w Ameryce Południowej. Pojazd w końcowej fazie lotu doznał anomalii polęgającej na niepoprawnym działaniu systamu nazwanego Auxiliary Propulsion Unit (APU), który odgrywał ważną rolę przy deorbitacji maszyny.

Z informacji podawanych przez Europejską Agencję Kosmiczną wynika, że lot rakiety był sukcesem, a jej stopień pozostawał poprawnie na orbicie przez dłuższy czas przed wystąpieniem anomalii. Rakieta Ariane 6 jest następczynią pojazdu Ariane 5, która swój ostatni lot odbył w roku 2023. Najnowsza wersja europejskiej rakiety orbitalnej ma zapewnić Europie dużą autonomię w zakresie wynoszenia ładunków w kosmos.


Autor: Jakub
Foto: Paranormalna Polska
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image