Dodano dnia 11.03.2018, 18:49
Pogoda wywabiła żmije z ukrycia

Na taki słoneczny weekend czekaliśmy długo. Dodatnie temperatury sprawiły, że wielu z nas wybrało spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Jednak na spacerach należy już zachować ostrożność. Czytelnik przesłał nam zdjęcie wykonane dzisiaj, na którym uwiecznił wygrzewającą się na słońcu... żmiję.

Na kilka dni Polska znalazła się w silnym strumieniu ciepła, które płynie do nas aż z północnej Afryki. W niedzielę miejscami na termometrach mogliśmy zobaczyć nawet 17 stopni Celsjusza. Tak wiosenna pogoda sprawiła, że wielu z nas wybrało się na niedzielny spacer. W niedzielę otrzymaliśmy od jednego z czytelników zdjęcie, które wykonał w Gminie Zawoja. Nie małe było zaskoczenie, gdy w pierwszy słoneczny weekend na swoje drodze spotkał … żmiję! Niestety wybierając się w najbliższym czasie na spacery musimy pamiętać, że nie tylko my będziemy chcieli wygrzać się w wiosennym słońcu.

Niestety synoptycy ostrzegają, że zmienny marzec może zakłócić naszą wiosenną radość, bo na horyzoncie rysuje się ryzyko ochłodzenia. Od środy temperatura zacznie jednak spadać i już w czasie najbliższego weekendu do Polski może wtargnąć mroźne powietrze z północy. Wtedy temperatura na północy i wschodzie kraju w ciągu dnia może być ujemna: od -2 do -3 stopni. W następnych dniach, czyli już na początku astronomicznej wiosny, też będzie chłodno, bo zaledwie od 1-2 stopni.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image