Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 15.04.2024, 16:54
Pomoc w zakupie lekkiego samochodu gaśniczego dla OSP Skawina I
Ochotnicza Straż Pożarna w Skawinie I założona w 1878 roku należy do jednej z najstarszych jednostek w kraju. Przez swoją 145-letnią działalność pielęgnujemy tradycję regionu, dziedzictwo przodków oraz przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców województwa małopolskiego. Jesteśmy także dumni z przynależności do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego (od 1995 r.), Nakłada to na nas obowiązek posiadania profesjonalnych umiejętności i sprzętu pomimo wolontariatu.

W roku 2000 zostaliśmy włączeni do Kompanii Gaśniczej „WAWEL”, wchodzącej w skład Małopolskiej Brygady Odwodowej. Nasi strażacy interweniują przy powodziach nawiedzających naszą społeczność, dużych, jak i małych pożarach, wypadkach drogowych oraz wielu innych zdarzeniach lokalnych.

 

Bierzemy udział w zabezpieczeniach licznych imprez masowych, m.in. w zeszłym roku zabezpieczaliśmy Igrzyska Europejskie. Prowadzimy działalność kulturową, współorganizujemy „Dzień Strażaka” na rynku w Skawinie, prowadząc edukację pożarniczą mieszkańców miasta i gminy. Chętnie podnosimy swoje kwalifikacje ratownicze poprzez ćwiczenia i zawody. Cyklicznie uczestniczymy w ćwiczeniach taktyczno-bojowych MBO. W zeszłym roku braliśmy udział w VII Podbabiogórskich Zawodach Ratowniczo-Gaśniczych Lachowice 2023.  W roku 2023 uczestniczymy w 165 akcjach ratowniczo-gaśniczych.

 

W tym roku z Waszą pomocą chcemy zakupić nowy lekki samochód ratowniczy.

 

Prosimy o wsparcie.

Wsparcia można dokonać poprzez siepomaga.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image