Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 15.06.2024, 20:28
Ptasia celebrytka na Babiej Górze!
W ostatnim czasie beskidzcy ornitolodzy zaobserwowali wizytę pokrzewki aksamitnej. W Polsce widziano ją zaledwie cztery razy.Pokrzewka aksamitna Curruca melanocephala to – gatunek niewielkiego ptaka z rodziny pokrzewek (Sylviidae), który bardzo rzadko zalatuje do Polski. Ptak występuje w krajach śródziemnomorskich – w południowej Europie, północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie.


W czerwcu tego roku ptak został zaobserwowany w masywie Babiej Góry. Poinformował o tym Babiogórski Park Narodowy. Jego obecność została odkryta przez dwóch ornitologów: Tomasza Kułakowskiego i Artura Nawrockiego.


Wcześniej pokrzewka aksamitna była widziana w Polsce zaledwie cztery razy: w kwietniu 2001, maju 2005, maju 2016 oraz październiku 2023 roku.


W naszym kraju ten gatunek znajduje się pod ścisłą ochroną.


Foto: Artur Nawrocki / Babiogórski Park Narodowy.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image