Dodano dnia 13.10.2021, 12:38
Spotkania z ludźmi gór w CKiF
Już w najbliższą niedzielę 17 października w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej odbędzie się cykl wyjątkowych spotkań z ludźmi, którzy góry znają ‘od podszewki’.
Wydarzenie, nazwane "Poza zasięgiem" to inicjatywa lokalnych miłośników gór i wspinaczki górskiej. Spotkania odbędą się w sali konferencyjnej CKiF na I piętrze - wstęp jest wolny!

Wśród zaproszonych gości osobowości gór: Renata Stikova, Tomasz Przewoźnik, Anna Cichoń, Andrzej Ficek oraz Gilberto Merlante.

Zapraszamy serdecznie do spędzenia niedzielnego popołudnia w zacnym, górskim gronie.


Renata Stikova – na co dzień manager w firmie reklamowej a od 3 lat pasjonatka gór i wspinaczki. W wolnej chwili ucieka w świat artystyczny malując i szkicując. Marzy również o zwiedzaniu świata na dwóch kółkach bo "Podróżować to żyć".

Tomasz Przewoźnik - zainteresował się wspinaczką w wieku 30 lat. Teraz trenuje amatorów. Tworzy też podcast o tematyce wspinaczkowej pod nazwą "Piątek bularza" i prowadzi stronę internetową.

Anna Cichoń - kilka lat temu jurajski wapień zamieniła na granit w Tatrach. Od tamtej pory systematycznie kolekcjonuje tamtejsze klasyki. W Alpach szczególnie upodobała sobie Dolomity. Swoją pasją do wspinania górskiego zaraża również ludzi, których szkoli jako instruktor Primaroca Bielsko-Biała.

Andrzej Ficek - wspina się letnio i zimowo w Tatrach i Alpach, gdzie do tej pory przeszedł ponad 300 dróg. Prowadzi bloga Climber, umieszcza na nim relacje oraz opisy i schematy dróg. Wiceprezes Zarządu Klubu Wysokogórskiego Bielsko-Biała, odpowiedzialny m.in. za organizowanie obozów w górach.

Gilberto Merlante – wspina się od 15 roku życia. Od tego czasu poświęcił swoje życie górom. Od 1996 jest międzynarodowym instruktorem FASI oraz instruktorem wspinaczki wysokogórskiej i lodospadowej Włoskiego Klubu Alpejskiego. Nowych technik wspinaczki uczył się na Big Wall w Yosemite National School w Kalifornii.Zdjęcie główne: Wspinaczka po trzydziestceDodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image