Dodano dnia 29.09.2023, 10:45
Stryszowski „Dyliżans” zachwycił i rozbawił.
To było niezwykle ciekawe i miłe dla oka spotkanie z teatrem. W minioną sobotę, 23 września, na deskach sceny sali widowiskowej w Centrum Kultury i Filmu wystąpił Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy ze Stryszowa. Grupa teatralna wystawiła komedię Aleksandra Fredry "Dyliżans".

Chociaż Fredro jest uważany jest za najwybitniejszego polskiego komediopisarza, to "Dyliżans" jego autorstwa dość długo leżał w szufladzie. Powstał w 1825 lub 1827 roku a wydany został dopiero pośmiertnie w 1880 roku. Sam Fredro wspominał w notatkach, że nie był zadowolony ze swojej sztuki. Wszyscy zgromadzeni w sobotni wieczór na sali widowiskowej byli jednakże zadowoleni z tego, co stryszowski teatr pokazał na scenie. Zobaczyliśmy grupę dojrzałą scenicznie, dobrze przygotowaną warsztatowo, mimo, że teatr ma charakter amatorski. Grupa zadbała o wiernie odwzorowane stroje z epoki oraz ciekawą scenografię z tytułowym dyliżansem włącznie. Przedstawienie było komediowe z natury i rzeczywiście tak też zostało odebrane. Sala co chwila wybuchała śmiechem w odpowiedzi na zabawne gagi i zmyślne dialogi.

Dzięki współpracy z Teatrem Młodych im. Rudolfa Warzechy w Stryszowie wstęp na wydarzenie był bezpłatny. Wydarzenie zgromadziło pełną salę, co wcale nie jest regułą przy sztukach teatralnych. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wspomnianej grupie za partnerską współpracę i bezproblemową organizację.

Życzymy wytrwałości w doskonaleniu warsztatu i samych zapełnionych audytoriów. Liczymy również, że uda się w przyszłości odświeżyć współpracę i ponownie zaprosić artystów do Suchej Beskidzkiej.


źródło/foto: CKiF w Suchej Beskidzkiej.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image