Dodano dnia 29.12.2017, 18:20
Sucha Beskidzka – portret miasta

Piękne położenie geograficzne w malowniczej kotlinie beskidzkiej, bogactwo kulturowego dziedzictwa, rozbudowana infrastruktura miejska, dostępność dostępność komunikacyjna i do tego duży potencjał ludzki – taka jest Sucha Beskidzka na początku XXI wieku. Właśnie ukazał się najnowszy album wzbogacony nie tylko zdjęciami, ale również opisem zmieniającej się rzeczywistości miejskiej w ostatnich latach.

Nie trzeba sięgać w zbyt daleką przeszłość, by porównać obraz miasta „wczoraj i dziś”. Warto spojrzeć na stare fotografie nie tylko dla refleksji, ale również aby lepiej zrozumieć i docenić dorobek pokoleń i czasy nam współczesne. Dziś Sucha Beskidzka to jedno z najlepiej rozwijających się małych miast w Polsce, doskonale łączy tradycję i nowoczesność, warto go odwiedzić, warto tu pracować, uczyć się i mieszkać.

Publikacja „Portret miasta” przedstawia w wielkim skrócie rozwój gospodarczy Suchej Beskidzkiej, jak również społeczny i kulturalny, akcentując tylko najważniejsze wydarzenia, ponieważ nie sposób (głównie ze względu na objętość i charakter publikacji) oddać wszystkie aspekty kształtujące obecny wizerunek miasta. Wszystkie zagadnienia i fotografie zostały zebrane i spisane przez Barbarę Woźniak i Grzegorza Wysmołka.

„Sucha Beskidzka. Portret miasta” do nabycia w Miejskim Muzeum Suchej Beskidzkiej przy ul. Zamkowej 1. Cena: 30 zł.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image