Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 12.06.2024, 09:38
Szkolenie z ekspertami NASK w suskiej komendzie.
W Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej w ramach programu „Przeciwdziałanie uzależnieniom oraz zagrożeniom internetowym” odbyło się szkolenie policyjnych profilaktyków z terenu Małopolski, które poprowadzili eksperci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. Spotkanie to miało na celu podniesienie świadomości funkcjonariuszy oraz pogłębienie ich wiedzy w zakresie zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

Początek tego wyjątkowego szkolenia rozpoczął p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej mł.insp. Daniel Chlebda, który przywitał wszystkich prelegentów i uczestników.


Expertka Cyberprofilaktyki NASK Ewa Domańska opowiedziała o formach cyberprzemocy, z którymi spotykają się uczniowie, o przyczynach hejtu – kto może go doświadczyć, motywacji sprawcy, roli świadka, a także długofalowych konsekwencjach cyberprzemocy. Drugim poruszonym zagadnieniem były zagrożenia w mediach społecznościowych, na które mogą być narażone dzieci i młodzież, a których często jako dorośli nie jesteśmy świadomi.


Pozostali Eksperci Działu Reagowania na Nielegalne Treści w Internecie mówili o ryzykownych zachowaniach w Internecie i treściach intymnych wytwarzanych samodzielnie przez dzieci i młodzież. Przedstawili sposoby reagowania na uwodzenie małoletnich i szantaż na tle seksualnym. Nie zabrakło też informacji na temat socjotechnik, które cyberprzestępcy stosują w celu wykorzystania naszych słabości, aby osiągnąć swój cel.


Ekspert Wojewódzki ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego Pani Karolina Załęga zapoznała uczestników szkolenia z zadaniami realizowanymi w bieżącym roku w ramach Małopolskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, w tym uzależnieniom behawioralnym na lata 2022-2026.


Podkom. Hubert Bracik z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie przedstawił wszystkim profilaktykom temat związany z środkami odurzającymi 
wśród młodzieży i trendy dotyczące używania narkotyków przez młode pokolenie.Wnioski płynące z tego spotkania będą miały istotny wpływ na poprawę działań z zakresu cyberbezpieczeństwa, które podejmują policjanci na terenie Małopolski oraz przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w obszarze wszelkiego rodzaju uzależnień dla mieszkańców regionu.Źródło:KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image