Dodano dnia 29.11.2018, 10:19
Wielka wymiana pojazdów egzaminacyjnych w MORD Oświęcim
Przyszłych kierowców czeka mała rewolucja! Już od poniedziałku 26 listopada 2018 r. egzaminy na prawo jazdy kat. B w Oświęcimiu kursanci zdają na nowych autach Hyundai i20. Dotychczasowe samochody Toyota Yaris zostają wycofane z egzaminowania.

Nowe pojazdy w MORD, to oczywiście wyzwanie dla szkół nauki jazdy. Naturalne jest, że wiele osób chce uczyć się jazdy takim samochodem, jakim potem będzie zdawać egzamin. Warto zatem wybierając szkołę jazdy wziąć ten czynnik pod uwagę.

Różnic między autami jest dość sporo. Nowy Hyundai i20 jest większym samochodem niż Toyota Yaris (szerszym i dłuższym) – nieco trudniej wykonywać nim manewry w wąskich miejscach (np. parkowanie) Nowe pojazdy posiadają też kilka nowinek których nie było w poprzednich autach egzaminacyjnych, np. system START-STOP (automatyczne wyłączenie silnika w przypadku postoju) czy system HAC (asystent ruszania pod górkę).
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image