Dodano dnia 24.11.2017, 14:38
Zakaz handlu w niedzielę. Sejm uchwalił ustawę
Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Od 1 marca 2018 roku będą dwie niedziele handlowe w miesiącu: pierwsza i ostatnia. Od 2019 i 2020 roku będą kolejne zmiany.
Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Od 1 marca 2018 roku będą dwie niedziele handlowe w miesiącu: pierwsza i ostatnia. W 2019 roku handlowa będzie ostatnia niedziela każdego miesiąca, od 2020 roku ma obowiązywać zakaz handlu w niedziele. Za uchwaleniem ustawy głosowało 254 posłów, przeciwko było 156, 23 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawą zajmie się Senat.


Handel w niedziele będzie dopuszczony w internecie. Otwarte będą piekarnie, cukiernie, lodziarnie, sklepy z pamiątkami i dewocjonaliami, stacje benzynowe, aptekach czt dworcach. Aby wokół dworców nie powstawały galerie handlowe, wprowadzono zapis, że chodzi tylko o handel w zakresie obsługi pasażerów.


Projekt ustawy trafił do Sejmu jesienią ubiegłego roku jako inicjatywa obywatelska autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność".

Dla sporej części Polaków będzie to utrudnieniem. Zwłaszcza dla tych, którzy pracują od poniedziałku do soboty.

A jakie zdanie na ten temat mają mieszkańcy powiatu suskiego?

źródło: wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image