Dodano dnia 23.09.2020, 13:56
ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020 – wyjątkowy konkurs fotograficzny
Już po raz czwarty Biblioteka Suska wraz ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego – ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020.

Czasem jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej niż gruba książka. Fotografia pozwala zatrzymać czas, zachować coś ulotnego, pozwala po latach poczuć chwile, które dawno przeminęły. O wyjątkowości zdjęcia decyduje czasem ułamek sekundy, czasem nietypowe miejsce, z którego zostało zrobione. Chwila uchwycona w kadrze oddająca jakiś szczególny moment, gest, światło, ukazująca jakąś małą lub wielką historię, która zatrzymana w obrazie staje się świadectwem naszego życia i czasów.

Celem konkursu jest znalezienie wyjątkowych zdjęć, które pokazują nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami, fotografii, które opowiadają jakąś małą lub dużą historię. Spośród tysięcy zdjęć dotyczących naszego powiatu, wykonanych w ciągu całego roku zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów, chcemy wybrać te najlepsze. Udokumentowanie roku 2020 jest szczególnie ważne ze względu na jego nietypowy charakter i fakt, że w pewnym momencie świat stanął w miejscu. Czekamy na fotografie przedstawiające życie mieszkańców powiatu suskiego w tym wyjątkowym czasie.

Cieszący się dużym powodzeniem konkurs (w zeszłym roku nadesłano aż trzysta zdjęć) to okazja do zaprezentowania swojego talentu, piękna regionu, a także poznania utalentowanych fotografów z naszych okolic i wymiany doświadczeń.

Prace w postaci fotografii cyfrowych należy przesłać pocztą elektroniczną wraz z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym na adres sucha@bibliotekasuska.pl do 7 grudnia 2020. Każdy uczestnik może wysłać cztery zdjęcia.  Uczestnicy nie muszą być mieszkańcami Powiatu Suskiego, jedynym warunkiem uczestnictwa jest to, aby fotografie zostały wykonane na terenie powiatu suskiego w 2020 r.

Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury, w skład którego wejdą światowej sławy fotograficy, w dwóch kategoriach:

- WYDARZENIA I ŻYCIE CODZIENNE (np. koncerty, wydarzenia sportowe, uroczystości, fotografie ukazujące sceny z życia codziennego mieszkańców powiatu)

- PRZYRODA I DZIEDZICTWO KULTUROWE (krajobraz i zabytki)

Zgodnie z tradycją Organizatorzy przyznają też nagrody specjalne.

Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno, najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką oraz prestiżowym tytułem ZDJĘCIA ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020.

Fotografie, które zwyciężą w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcie nagrodzone nagrodą Grand Prix zostaną opublikowane w najważniejszych mediach w powiecie suskim.

Poza prestiżowym tytułem i publikacją fotografii zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe i Bibliotekę Suską. W konkursie mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, zarówno fotograficy amatorzy jak i profesjonaliści.


Szczegóły w REGULAMINIE KONKURSU dostępnym na www.bibliotekasuska.pl.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image