Z OSTATNIEJ CHWILI
Gmina Mucharz podpisała umowę na realizację inwestycji - Nowy plac zabaw powstanie w Kozińcu / XIV Bieg Górski i Nordic Walking pamięci Wojtka Pazdura już 25 lipca w Makowie Podhalańskim. Trwają zapisy / Węgierska ceramika zachwyca w Stryszawie. Nowa wystawa w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej / Rozpoczęło się liczenie głosów Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Wyniki poznamy pod koniec września / Utrudnienia na przejazdach kolejowych w Lachowicach / Pół wieku razem. Złote Gody w Gminie Stryszawa / Nowa inwestycja drogowa w gminie Jordanów. Modernizacja obejmie Wysoką i Naprawę / Niezwykła okazja dla Suchej Beskidzkiej. W grę wchodzi ponad 1,5 ha w centrum miasta! / ECHO TROMBITY 2026. Muzycy z powiatu suskiego z prestiżowymi wyróżnieniami. / Synoptycy ostrzegają mieszkańców. Dziś możliwe gwałtowne burze / 27 medali dla Polski, wśród mistrzów Europy Jan Wolczko z Makowa Podhalańskiego. / Historyczny sukces UKS Jasień Sucha Beskidzka. Sztafeta dziewcząt piątą drużyną w Polsce! / Przypominamy - Zawyją syreny w całym powiecie suskim. Strażacy apelują o spokój / Tragiczny wypadek w sąsiednim powiecie. Nie żyją dwie osoby, poruszający wpis strażaków / Tylko przez dwa dni! Promocja na gofry bąbelkowe Premium w Suchej Beskidzkiej! / Święto Policji w Zamku Suskim. Będą awanse, odznaczenia i piknik profilaktyczny
Dodano dnia 23.09.2020, 13:56
ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020 – wyjątkowy konkurs fotograficzny
Już po raz czwarty Biblioteka Suska wraz ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego – ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020.

Czasem jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej niż gruba książka. Fotografia pozwala zatrzymać czas, zachować coś ulotnego, pozwala po latach poczuć chwile, które dawno przeminęły. O wyjątkowości zdjęcia decyduje czasem ułamek sekundy, czasem nietypowe miejsce, z którego zostało zrobione. Chwila uchwycona w kadrze oddająca jakiś szczególny moment, gest, światło, ukazująca jakąś małą lub wielką historię, która zatrzymana w obrazie staje się świadectwem naszego życia i czasów.

Celem konkursu jest znalezienie wyjątkowych zdjęć, które pokazują nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami, fotografii, które opowiadają jakąś małą lub dużą historię. Spośród tysięcy zdjęć dotyczących naszego powiatu, wykonanych w ciągu całego roku zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów, chcemy wybrać te najlepsze. Udokumentowanie roku 2020 jest szczególnie ważne ze względu na jego nietypowy charakter i fakt, że w pewnym momencie świat stanął w miejscu. Czekamy na fotografie przedstawiające życie mieszkańców powiatu suskiego w tym wyjątkowym czasie.

Cieszący się dużym powodzeniem konkurs (w zeszłym roku nadesłano aż trzysta zdjęć) to okazja do zaprezentowania swojego talentu, piękna regionu, a także poznania utalentowanych fotografów z naszych okolic i wymiany doświadczeń.

Prace w postaci fotografii cyfrowych należy przesłać pocztą elektroniczną wraz z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym na adres sucha@bibliotekasuska.pl do 7 grudnia 2020. Każdy uczestnik może wysłać cztery zdjęcia.  Uczestnicy nie muszą być mieszkańcami Powiatu Suskiego, jedynym warunkiem uczestnictwa jest to, aby fotografie zostały wykonane na terenie powiatu suskiego w 2020 r.

Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury, w skład którego wejdą światowej sławy fotograficy, w dwóch kategoriach:

- WYDARZENIA I ŻYCIE CODZIENNE (np. koncerty, wydarzenia sportowe, uroczystości, fotografie ukazujące sceny z życia codziennego mieszkańców powiatu)

- PRZYRODA I DZIEDZICTWO KULTUROWE (krajobraz i zabytki)

Zgodnie z tradycją Organizatorzy przyznają też nagrody specjalne.

Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno, najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką oraz prestiżowym tytułem ZDJĘCIA ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020.

Fotografie, które zwyciężą w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcie nagrodzone nagrodą Grand Prix zostaną opublikowane w najważniejszych mediach w powiecie suskim.

Poza prestiżowym tytułem i publikacją fotografii zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe i Bibliotekę Suską. W konkursie mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, zarówno fotograficy amatorzy jak i profesjonaliści.


Szczegóły w REGULAMINIE KONKURSU dostępnym na www.bibliotekasuska.pl.


Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.