Dodano dnia 16.05.2018, 15:53
200 zawodników podczas Memoriału im. Szklarczyka

Do dużego sukcesu mogą zaliczyć niedzielny miting lekkoatletyczny organizatorzy II Memoriału im. Edwarda Szklarczyka w Suchej Beskidzkiej. Na stadionie sportowym spotkało się aż 200 zawodników, aby wspólnie rywalizować o medale i podium.

Idea modernizacji Miejskiego Stadionu Sportowego w Suchej Beskidzkiej to przede wszystkim umożliwić trenowanie i organizacje zawodów jak najszerszej grupie sportowców. Do przygotowania prestiżowych zawodów lekkoatletycznych potrzebna była bardzo dobra infrastruktura, którą niedawno zapewniono. W stolicy powiatu znajduje się pełnowymiarowa, 400-metrowa bieżnia tartanowa oraz kryta trybuna co pozwala organizować zawody lekkoatletyczne o zasięgu ogólnopolskim.

Po raz drugi do rywalizacji stanęli młodzi lekkoatleci, w tym roku było to aż 200 zawodników! Zawody poświęcone są pamięci Edwarda Szklarczyka – suszaninowi i wybitnemu lekkoatlecie,  byłemu zawodnikowi MKS Babia Góra Sucha Beskidzka (1960-1961), Legii Warszawa (1962-1965) i Zawiszy Bydgoszcz (1966-1971), który specjalizował się w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. W 2005 roku Rada Miejska w Suchej Beskidzkiej nadała Edwardowi Szklarczykowi Honorowy Tytuł „Zasłużony dla Miasta Sucha Beskidzka".
Głównym punktem zawodów jest Bieg Memoriałowy im. Edwarda Szklarczyka na 1500m mężczyzn o Puchar Burmistrza, który w tym roku z rąk Stanisława Lichosyta odebrał Maciej Bilski.

Podczas zawodów rewelacyjnie zaprezentowali się lekkoatleci z powiatu suskiego, którzy zostali wyróżnieni miejscem na podium. Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj: Kom_2018_05_13_Sucha_B..pdf

SnS
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image